Łącznie z 13 powiatami oraz 93 gminami z województwa dolnośląskiego Gmina Kłodzko przystąpiła do nowego wspólnego projektu "Sudety 2030". W związku z tym zachęcamy podmioty spoza administracji samorządu terytorialnego, np. NGOs, uczelnie, instytucje otoczenia biznesu itp. do zgłaszania propozycji planowanych do realizacji zadań infrastrukturalnych oraz społecznych, które będą mogły posłużyć do opracowania programu wykonawczego do Strategii Rozwoju Sudety 2030.
Projekty powinny mieć zasięg oddziaływania co najmniej gminny. W raporcie przedstawione zostaną wybrane projekty:
* realizujące cele Strategii Sudety 2030 możliwe do wykonania w perspektywie 2021-2027;
* istotne z punktu widzenia subregionalnego (obszar Inicjatywy Sudety) oraz lokalnego (gminy i powiatu).
Poniższe informacje prosimy przesłać na adres fundusze@gmina.klodzko.pl do dnia 13 grudnia 2019 r.
1. Nazwa podmiotu odpowiedzialnego za projekt:
Wpisz nazwę podmiotu, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie projektu (wg terminologii projektów UE byłby to wnioskodawca i później beneficjent). Nazwa podmiotu musi być zgodna z zapisami aktualnego: dokumentu stanowiącego podstawę jego funkcjonowania/dokumentu rejestrowego (np. statut, stosowna uchwała ustanawiająca właściwy organ, ustawa, KRS).
2. Realizacja projektu na rzecz dwóch lub większej liczby gmin/powiatów (w tym np. projektu partnerskiego):
3. Tytuł projektu:
Tytuł projektu musi w zwięzły, jasny i jednoznaczny sposób identyfikować projekt. Nazwa projektu powinna wskazywać co najmniej zakres przedsięwzięcia oraz miejsce jego realizacji.
4. Miejsce realizacji:
5. Zakres rzeczowy projektu, w szczególności opis:
- przewidywanych do wykonania robót budowlanych
- planowanych do realizacji dostaw i usług
- rzeczowe efekty realizacji projektu, np. wybudowanie 3 km drogi, przeszkolenie 20 osób itp.
Jeżeli projekt stanowi etap szerszego przedsięwzięcia, należy zawrzeć taką informację.
Definicja projektu: projekt to zespół zdefiniowanych w czasie działań, które są niezbędne dla osiągnięcia określonego celu. Projekt musi stanowić samodzielną pod kątem operacyjności jednostkę analizy.
(sugerowana długość tekstu – do 1/2 strony A4)
6. Termin rozpoczęcia realizacji projektu:
Wskaż planowaną datę rozpoczęcia realizacji projektu.
Co do zasady można zgłaszać wyłącznie projekty, które rozpoczynają się 01.01.2021 r. (dopuszcza się sytuację wcześniejszego finansowania dokumentacji projektowej).
Nie można zgłaszać projektów, które zostały/zostaną w pełni zrealizowane przed 01.01.2021r., niezależnie od tego, czy wszystkie powiązane płatności zostały/zostaną dokonane na rzecz wykonawców/dostawców przed 01.01.2021 r.
Definicja daty rozpoczęcia realizacji projektu: za datę rozpoczęcia realizacji projektu należy przyjąć datę poniesienia pierwszego wydatku w projekcie. Rozumie się przez to dokonanie zapłaty na podstawie faktury lub innego dokumentu księgowego o równoważnej wartości dowodowej, dotyczącej wydatków poniesionych w ramach projektu.
Proszę wpisać datę z okresu od 01.01.2021 do 31.12.2029.
7. Terminy zakończenia realizacji projektu:
Wskaż w planowaną datę zakończenia realizacji projektu.
Wszystkie zgłaszane projekty muszą się zakończyć do 31.12.2029 r.
Definicja daty zakończenia realizacji projektu: za datę zakończenia realizacji projektu należy przyjąć datę poniesienia ostatniego wydatku w projekcie. Rozumie się przez to dokonanie zapłaty na podstawie ostatniej faktury lub innego dokumentu księgowego o równoważnej wartości dowodowej, dotyczącej wydatków poniesionych w ramach projektu.
Proszę wpisać datę z okresu od 0.01.2021 do 31.12.2029.
8. Budżet projektu:
Wpisz szacowaną całkowitą wartość projektu brutto w tysiącach PLN. Wskazana wartość musi być liczbą całkowitą. Minimalna wartość projektu dla projektów społecznych to 100 tys. zł, Minimalna wartość projektu dla projektów infrastrukturalnych to 500 tys. zł
9. Gotowość projektu do realizacji (zaznaczyć właściwie):
Projekt posiada wszystkie niezbędne zgody do realizacji lub ich nie wymaga:
Projekt posiada kompletną dokumentacje techniczną
Projekt posiada niekompletną dokumentację techniczną
Projekt znajduje się na etapie koncepcji
10. Główny problem jaki rozwiązuje projekt:
Opisz główny problem, jaki rozwiązuje projekt. Należy krótko wskazać genezę projektu oraz opisać główny zidentyfikowany problem, który ma zostać rozwiązany (ewentualnie zminimalizowany) dzięki wdrożeniu projektu. Jeżeli to możliwe, należy odnieść się do zapisów Strategii Sudety 2030 poprzez zacytowanie jej treści lub odniesienie do strony i akapitu, który jest związany z głównym zidentyfikowanym problemem.
(Sugerowana długość tekstu – nie więcej niż ½ strony A4)
11. Osoba do kontaktów:
Telefon: