Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Czyste powietrze

wymiana kotlow grzewczych

Fotowoltaika - Grant

fotow

Wnioski


alt


 


 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Oświata
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Delegacja gminy Kłodzko z wizytą na Białorusi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Pocion   
czwartek, 24 maja 2018 11:34

altPolska delegacja z terenu gminy Kłodzko kierowana przez Wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawę odbyła trzydniową wizytę w Rejonie Iwie (Republika Białorusi, w obwodzie grodzieńskim). Wizyta polskich przedstawicieli była odpowiedzią na zaproszenie Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Aleksandra Bulaka.

 

Wśród członków delegacji byli: Jacek Suchoń Radny Gminy Kłodzko, Michał Cisakowski Pełnomocnik ds. współpracy transgranicznej, planowania i inwestycji w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, lokalni przedsiębiorcy z Gminy Kłodzko oraz Mirosław Jurewicz Inspektor ds. rozwoju przedsiębiorczości w Urzędzie Gminy Kłodzko.

Polska delegacja w trakcie wizyty spotkała się przedstawicielami władz miasta Iwie, gdzie oprócz zapoznania się z dorobkiem kulturalnym oraz rozmów o współpracy, odwiedziła lokalne firmy, takie firmy jak: RELOUIS BEL zajmująca się produkcją kosmetyków, TEHMASH zajmującą się produkcją sprzętu rolniczego, DITEX zajmującą się produkcją podkładów obić meblowych oraz fermę krów mlecznych. Podczas oficjalnego spotkania obie strony szukały wspólnych tematów do bardziej efektywnej współpracy oraz podkreślały stale rosnącą intensywność dwustronnych kontaktów.

Według oficjalnych statystyk ok. 1/4 mieszkańców rejonu deklaruje narodowość Polską, a ponad 3/4 to katolicy.

Kluczowym elementem wizyty było podpisane porozumienia o współpracy, które pozwoli obu stronom czerpać korzyści ze wzajemnych kontaktów, wymieniać doświadczenia i da możliwość mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz organizacjom realizacji partnerskich projektów. Współpraca będzie realizowana poprzez: organizację wizyt studyjnych przedsiębiorców i wzajemną promocję ofert inwestycyjnych; organizację wizyt studyjnych nauczycieli, pracowników kultury i administracji publicznej; organizację wymian młodzieży w wydarzeniach organizowanych przez Gminę Kłodzko i Rejon Iwie; udział w imprezach kulturalnych sportowych, turystycznych i promocyjnych; wymianę doświadczeń w zakresie funkcjonowania administracji i realizacji zadań przez Gminę Kłodzko i Rejon Iwie; promocję walorów kulturalnych, turystycznych i przyrodniczych wśród mieszkańców.

 

altalt

alt

 

 

 

 

 

 

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura dostępna 2018, na realizację projektu pn. W poszukiwaniu skrzyżowania kultur”. Termin realizacji projektu I połowa lipca br. Działania projektu skierowane są do 40 osobowej grupy młodzieży w wieku 13-18 lat z terenu Gminy Kłodzko (20 osób) oraz terenu Białorusi – Rejon Iwie (20 osób) i ukierunkowane są na poszerzenie wiedzy z zakresu kultury polskiej oraz stworzenia możliwości uczestniczenia i korzystania z dóbr kultury. Celem projektu jest ułatwienie młodzieży z terenów wiejskich często zagrożonej wykluczeniem społecznym, dostępu do kultury masowej oraz integracji grupy poprzez uczestniczenie w wyjazdach do miejsc, takich jak: Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Twierdza Kłodzka, Zamek Książ w Wałbrzychu, Sztolnie Walim Obiekt Riese w Walimiu, Hydropolis - Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocław.Oprócz wyjazdów tematycznych młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach integracyjnych - mających na celu integrację, wzajemne poznanie się, a także szersze poznanie odwiedzanych miejsc kultury i historii, multikulturowych – które mają za zadanie pobudzić wyobraźnie muzyczną i teatralną uczestników projektu, zwrócić ich uwagę na piękno folkloru oraz ukazać istotne znaczenie tradycyjnych pieśni ludowych dla dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Materiał wykorzystany podczas zajęć to ludowe pieśni polskie i białoruskie, wspólnie pisane scenariuszy krótkich scen dramatycznych opierające się o ludowe tematy polskie i białoruskie. Warsztaty zakończą się organizacją spektaklu na Sali OKSIR GK.

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 02 sierpnia 2018 12:54
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer

01.jpg


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com