Rodzinnie z WKS Śląsk PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lipca 2017 22:05

altPod honorowym patronatem Wójta Gminy Kłodzko w niedzielę 25 czerwca na boiskach sportowych w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbył się Festyn Rodzinny z WKS Śląsk. Imprezę zorganizowali: Uczniowski Klub Sportowy, Akademia Piłkarska „Dzieci Śląska” – Filia WKS Śląsk Wrocław/Gmina Kłodzko, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko i Szkoła Podstawowa w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

W ramach zabawy, na którą rodzice przyprowadzili swoje pociechy, rozegrano turniej piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych: Żak (rocznik 2009 i młodsi), Orlik (2006-2008) oraz Młodzik (2004-2005). Dodatkową atrakcją i specjalnym gościem turnieju był... ŚLĄZAK – maskotka klubu WKS Śląsk Wrocław!

Imprezę otworzył trener koordynator ds. Filii WKS Śląsk Mariusz Jastrzębski. W turnieju dziecięcym wystartowało 26 zespołów, a łączna liczba zawodników biorących udział w rozgrywkach wyniosła 232 osoby.

Żaki grupa I:

1. Orlęta Krosnowice
  2. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki I
  3. Orle Międzylesie
  4. Filia WKS Śląsk – Stary Wielisław
  5. UKS AP „Dzieci Śląska” Wojbórz

Żaki grupa II:

1. Hutnik Szczytna
  2. Filia WKS Śląsk – Stoszowice
  3. Śnieżnik Domaszków
  4. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki II
  5. UKS AP „Dzieci Śląska” Ołdrzychowice Kłodzkie
  6. Trojan Lądek Zdrój

W tej kategorii wiekowej nie prowadzono klasyfikacji. Liczyła się przede wszystkim zdrowa rywalizacja i dobra zabawa!

Orliki grupa I:

1. Hutnik Szczytna
  2. Śnieżnik Domaszków
  3. Orlęta Krosnowice
  4. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki I
  5. Trojan Lądek Zdrój

Orliki grupa II:

1. Filia WKS Śląsk Stoszowice
  2. Orle Międzylesie
  3. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki II
  4. UKS AP „Dzieci Śląska”

W tej kategorii wiekowej zespoły rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Kłodzko. Do finału awansowały zwycięzcy grup, natomiast drużyny z drugich miejsc zagrały o trzecią pozycję.

Finał został rozegrany pomiędzy drużynami Orląt Krosnowice a UKS AP „Dzieci Śląska”. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, ponieważ mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Zwycięzcami tego pojedynku zostali zawodnicy Orląt, którzy lepiej wykonywali „11” i wygrali 4:2.

Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Orle Międzylesie, który również wygrał swój mecz ze Śnieżnikiem Domaszków po serii rzutów karnych.

W kategorii wiekowej Młodzik utworzono jedną grupę:

1. Filia WKS Śląsk Stoszowice
  2. Śnieżnik Domaszków
  3. UKS AP „Dzieci Śląska”
  4. Filia WKS Śląsk Kondratowice
  5. Filia WKS Śląsk Stary Wielisław
  6. Orlęta Krosnowice

Po rozegraniu wszystkich meczów w systemie „każdy z każdym” zwycięzcami zostali zawodnicy Śnieżnika Domaszków. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS AP „Dzieci Śląska”, a na trzecim miejscu triumfowała drużyna Orląt Krosnowice.

Dzięki trenerom i rodzicom zawodników udało się zorganizować ciekawą imprezę, która wzbudziła wiele emocji zarówno na boisku jak i na trybunach. Przygotowana przez rodziców kawiarenka serwowała pyszne frytki, kiełbaski z grilla oraz ciasto.
Na boisku walczono „do upadłego” ale zachowując zasady fair play. Licznie zgromadzeni kibice gromkimi brawami nagradzali popisy zawodników.
Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na podsumowanie turnieju podczas Festynu Rodzinnego z WKS Śląsk w Gminie Kłodzko. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a każdy zawodnik został uhonorowany medalem za uczestnictwo w turnieju.

- Głównym zamiarem organizowanego turnieju były dla nas rozgrywki naszych drużyn, które pozwalają nam zaobserwować wyróżniających się piłkarzy, sprawdzić pracę trenerów Filii WKS Śląsk, którzy działają pod jednym systemem szkolenia WKS-u oraz spędzić mile czas wśród kolegów z innych miejscowości. Dodatkowo zaprosiliśmy kilka zespołów naszego powiatu.  mówi trener Mariusz Jastrzębski – Każdy z uczestników turnieju w ciągu tych 5 godzin porządnie się wyszalał na boisku, a o to nam chodziło. Cieszy mnie, że udało nam się zorganizować tak dużą imprezę, bo oprócz zawodników których było 232 w 26 zespołach, licznie przybyli także rodzice oraz kibice. Dopisała pogoda i bardzo miło spędziliśmy niedzielę!

Kierujemy serdeczne podziękowania dla:

- Wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawy oraz pracowników Urzędu,

- OKSiR GK w Ołdrzychowicach Kłodzkich,

- Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich,

- wszystkich Rodziców

ZA POMOC w organizacji imprezy! HEJ ŚLĄSK!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: poniedziałek, 10 lipca 2017 23:29