Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

WNIOSKI O ZWROT

CZĘŚCI PODATKU AKCYZOWEGO

ZAWARTEGO W CENIE

OLEJU NAPĘDOWEGO

WYKORZYSTYWANEGO

DO PRODUKCJI ROLNEJ

ZA OKRES

OD 1 SIERPNIA 2017 R.

DO 31 STYCZNIA 2018 R.

PRZYJMOWANE BĘDĄ W TERMINIE

OD 1 LUTEGO 2018 R.

DO 28 LUTEGO 2018 R.


 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Talent + pasja = Reimann PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 18 października 2016 06:45

altJest taka miejscowość w gminie Kłodzko, w której 15 lat temu postanowiono zorganizować festiwal poświęcony twórczości Ignazego Reimanna… Wyzwania podjęli się mieszkańcy działający w Towarzystwie Miłośników Krosnowic. Kto jak nie oni? Już od samego początku podnieśli sobie poprzeczkę bardzo wysoko, ponieważ wydarzenie miało mieć charakter międzynarodowy.

Na Dolnym Śląsku jest to jedyny tego typu festiwal organizowany na wsi na tak szeroką skalę. W tym roku odbył się pod hasłem „Dziedzictwo śląskich kompozytorów inspiracją dla muzyki i poezji”. Przybyłe chóry zaprezentowały twórczość niemieckiego muzyka. Z roku na rok poziom jest coraz wyższy. Tradycyjnie podczas koncertu ogłoszone zostały wyniki VI edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego „O Złotą Nutę Reimanna”. Laureatemzostał Michał Witold Gajda z Wrześni, który przybył na festiwal i osobiście odebrał statuetkę (przypomnijmy, że w ubiegłym roku nie przyznano głównej nagrody). Nagrodzony wiersz recytowała krosnowiczanka Marta Tambor. Nowością był udział w konkursie na hejnał festiwalu. Zwycięzcą został Piotr Matuszewski – organista i dyrygent chóru Ex Animo w parafii NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu, kompozytor, autor muzyki do spektakli teatralnych, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Otrzymał dyplom i nagrodę finansową.

Drugi dzień festiwalu rozpoczęła msza w kościele w Jaszkowej Dolnej. Finał natomiast miał miejsce we Wrocławiu na osiedlu Ołtaszyn, gdzie przed laty kompozytor powołany został w zastępstwie na stanowisko nauczyciela.

Jak co roku Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa objął wydarzenie swoim patronatem, a gościem specjalnym była praprawnuczka wirtuoza Christel Kaven, której wicewójt Urszula Panterałka w podziękowaniu za przybycie wręczyła upominek.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: wtorek, 18 października 2016 07:16
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com