Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

WNIOSKI O ZWROT

CZĘŚCI PODATKU AKCYZOWEGO

ZAWARTEGO W CENIE

OLEJU NAPĘDOWEGO

WYKORZYSTYWANEGO

DO PRODUKCJI ROLNEJ

ZA OKRES

OD 1 SIERPNIA 2017 R.

DO 31 STYCZNIA 2018 R.

PRZYJMOWANE BĘDĄ W TERMINIE

OD 1 LUTEGO 2018 R.

DO 28 LUTEGO 2018 R.


 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Europejski laur dla Jaszkowej Górnej PDF Drukuj Email
wtorek, 25 września 2012 12:37

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_25wrzesnia_austria.jpgJaszkowa Górna odniosła sukces i to na skalę europejską. Naszą wieś doceniono w europejskim konkursie Odnowy Wsi. W konkursie startowało 30 regionów z ponad dwudziestu państw. Jaszkowa Górna została jednym z laureatów, ale za to jedynym z całego Dolnego Śląska wyróżnionym przez Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi ARGE.
Uroczystości odbyły się w Langenegg – to zwycięzca sprzed dwóch lat. Dlatego tu odbył się tegoroczny finał.  Mała gmina z 1100 mieszkańcami prowadzącymi działalność gospodarczą, z zakładem fryzjerskim, warsztatem samochodowym itd. Odnowa w Polsce to zupełnie inne miejsce w procesie odnowy. Na Dolnym Śląsku stale poszukujemy naszej tożsamości, to szczególnie ważne dla nas na  terenach odzyskanych, gdzie nasi dziadkowie i rodzice tworzą historię od nowa, w oparciu o tradycję polskiej rodziny. To także dbałość o infrastrukturę, kulturę, to motywowanie aktywności społecznej środowiska wiejskiego poprzez odnowienie więzi społecznych i rozwój różnorodnych form współpracy.  Odnowa w Jaszkowej Górnej to także podejmowanie przedsięwzięć pozytywnie odróżniających wieś od pozostałych, tworzenie wsi tematycznej z motywem przewodnim, wyróżniającej działalności, tradycyjnej lub innowacyjnej, to powrót do solidaryzmu społecznego w obronie interesów wsi.
ARGE jest moderatorem święta europejskich wsi, które osiągają największe sukcesy w realizacji celów odnowy wsi. Realizują zamierzone cele i podążają ścieżką rozwoju do przyszłości.
„Konkurs o europejską nagrodę wsi to rywalizacja najlepszych wsi rozumianych jako projekt, które mają spójną koncepcję rozwojową”- mówi Ryszard Wilczyński, wiceprezydent stowarzyszenia ARGE, wojewoda opolski.
Cieszy fakt, że nasza wieś Jaszkowa Górna odniosła taki sukces, warto dodać, że nie wolno siadać na laurach. Gratulacje i wierzymy, że stanie się przykładem do naśladowania.

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_3grudnia_tablica_replika.jpg

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2012 10:50
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com