Wspólnie: polsko-czeska mapa PDF Drukuj Email
czwartek, 23 września 2010 00:00

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_116PLCZ.JPG Jest to dwustronna mapa-informator formatu A4, w dwóch wersjach językowych, pokazująca obszar Gminy Kłodzko i czeskiego Mikroregionu Rychnovsko. Obie strony dostarczają turyście informacje o atrakacjach i miejscach, które warto zobaczyć. Po stronie polskiej w 35 wsiach. Po stronie czeskiej w 29 miejscowościach. Materiał udostępniamy Państwu w formie elektronicznej z możliwością wydruku.

Mapy wydano w ramach mikroprojektu "Společně i razem" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis i w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007 -2013.

To jeden z elementów bardzo szerokiej współpracy samorządów z obu stron Euroregionu Glacensis - od 2005 roku. Tylko 5 lat, a tak wiele znakomitych efektów w sferze kultury, sportu, turystyki, promocji, bezpośrednich kontaktów pomiędzy społecznościami lokalnymi. Ponad 30 podpisanych umów partnerskich. 12 października w czeskim Rychnov nad Kneźnou nastąpi podsumowanie wspólnych działań przez Starostę Jiri Rokl i Wójta Gminy Klodzko Ryszarda Niebieszczańskiego. Będzie to ocena pracy obu koordynatorów, odpowiedzialnych za współpracę transgraniczną pomiędzy partnerami. Pana Vladimira Hulmana i Pani Marioli Huzar.

Obecnie polskie Biuro Promocji pracuje nad wydaniem polsko-czeskiego folderu o artystach i o efektach zrealizowanego Międzynarodowego Pleneru Artystycznego WIOSKI CUDÓW, który miał miejsce pod koniec miesiąca sierpnia. W planie jest jeszcze wspólny kalendarz-plakat na rok 2011.

WERSJA POLSKA

WERSJA CZESKA

b_150_100_16777215_0_http___www.gmina.klodzko.pl_pliki4_111mapaplcz.JPG

Po stronie polskiej warto zobaczyć Mauzoleum zbudowane w Ołdrzychowicach Kłodzkich dla rodziny von Magnis, gdzie wiele oryginalnych eksponatów z historii tego miejsca

KLIKAJĄC NA PONIŻSZY LINK WIRTUALNIE ZWIEDZISZ RYCHNOV NAD KNEŹNOU;

b_150_100_16777215_0___pliki_duzamapa3.jpg

Bierkowice | Boguszyn | Droszków | Gorzuchów | Gołogłowy | Jaszkowa Dolna | Jaszkowa Górna | Jaszkówka | Kamieniec | Korytów | Krosnowice | Ławica | Łączna | Marcinów | Morzyszów | Mikowice | Młynów | Ołdrzychowice Kł. | Podtynie | Podzamek | Piszkowice | Rogówek | Romanowo | Roszyce | Ruszowice | Starków | St.Wielisław | Szalejów Dolny | Szalejów Górny | Ścinawica | Święcko | Wojciechowice | Wojbórz | Wilcza | Żelazno |

Poprawiony: czwartek, 09 czerwca 2011 13:44