Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Pomaga(nie)…? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
piątek, 26 stycznia 2018 02:37

altPomaganie… co dostajemy w zamian, że to robimy? Nie jesteśmy bogatsi, nie mówią o nas w telewizji, jesteśmy anonimowi, a jednak… to, co dostajemy, to uczucia, doświadczamy szczęścia, osiągamy głębsze zrozumienie, czujemy miłość, otrzymujemy to, czego za pieniądze nie da się kupić, czynimy świat i życie piękniejszym.

Tym właśnie jest pomaganie, tym jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która po raz kolejny podbiła serca ludzi na całym świecie. Również w naszej gminie!

Tradycyjnie w tym dniu spotkaliśmy się w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Ołdrzychowicach Kłodzkich, gdzie licytacje poprowadziła dyrektor ośrodka Ewelina Ptak. Zabawy było co niemiara i chyba mottem naszej imprezy będzie hasło: Chcesz wydać kasę? Przyjdź z dziećmi! To właśnie dzieci w swej szczerości są najhojniejsze. I chodź często nie mają pojęcia o nominałach, którymi „operują” podczas licytacji (ku przerażeniu rodziców), to robią to z czystej dobroci i bezinteresowności. Właściwie to dzięki najmłodszym zebraliśmy tym razem aż 16 025,64 zł + waluta obca. A co i komu wpadło w ręce? 11-letni Wiktor z wielkim przejęciem wylicytował autograf Tomasza Adamka i apteczkę WOŚP-u. Jak widać zapalonych fanów sportu nie brakuje! Obraz autorstwa Kazimierza Adamajtisa powędrował do Zastępczyni Wójta Urszuli Panterałki, która miała małych pomocników przy licytacji. Przewodniczący Rady Zbigniew Tur wywalczył voucher na projekt ogrodu, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Mariola Kozak wygrała kupon upoważniający do darmowej organizacji przyjęcia urodzinowego w Sali Zabaw „Jaś”. Na 26 finale WOŚP nie mogło również zabraknąć sołtysa Ołdrzychowic Haliny Witos, w której ręce wpadła książka pt. Kochanowo i okolice. Tegorocznych darczyńców było wielu, a wszystkich cechuje dobro i chęć niesienia pomocy, która tym razem skierowana została na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Program artystyczny otworzyła grupa taneczna z Wojborza pod kierownictwem Magdaleny Litwin. Kto jeszcze wystąpił?: duet wokalny Martyna Czyszczoń i Julia Ciochoń, grupa taneczna z Ołdrzychowic pod kierownictwem Roksany Czesnołowicz, Iweta Szymala, Anna Nowak i jej podopieczni z Ołdrzychowic i Jaszkowej Dolnej w tańcu zumba, Roksanki z Bierkowic, Ola Prylewska, a gwiazdą wieczoru był zespół Youpiter. Dodatkowym urozmaiceniem były stoiska z watą cukrową i loterią fantową. Ponadto można było smacznie zjeść w słodkiej kawiarence (ciasta) oraz z KGW Jaszkowa Górna (pierogi), KGW Gorzuchów (bogracz), KGW Żelazno (racuchy). Do dyspozycji była również fryzjerka Elżbieta Durkowiak.

Nie mogło oczywiście zabraknąć „światełka do nieba”, na które zawsze wszyscy czekają z niecierpliwością.

Sponsorami 26 finału WOŚP byli: Zakład Karny w Kłodzku, Dom Pomocy Społecznej w Podzamku, Sala Zabaw Jaś, Pizzeria Remiza Żelazno, Hotel Zamek na Skale Trzebieszowice, Pałac Kamieniec, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Dzieci Śląska wraz z trenerem Mariuszem Jastrzębskim, Poseł na Sejm Monika Wielichowska, Maja Ogrody, Kazimierz Adamajtis, Zakład Wyrobów Metalowych RAPMET, Agnieszka Miler, Ciastkarnia Pączek – Piotr Dudziak Stronie Śląskie, Pracownia Tapicerska – Piotr Kazuń Wojbórz, Biuro Rachunkowe PARTNER Jolanta Woźna, Pirotechnika Bogdan Niemczuk, Zakład Handlowo-Usługowy ZBYSZKO Zbigniew Kula Piszkowice, Zakład Usługowy Henryk Pressel Ołdrzychowice, Select Comfort Sp. z o.o., Mateusz Cybulski, Przemysław Kulewicz, Katarzyna i Marika Kułaga, Zofia Czajka, Anna Czyszczoń, Teresa Nowicka, Maria Koza, Adrianna Wiszowska, Jadwiga Matowska, Małgorzata Pułanecka, Magdalena Bojczuk, Natalia Wesołowska, Adrianna Plaszczak, Halina Jedyńska, Irena Marcak, KGW Jaszkowa Górna, KGW Żelazno, KGW Gorzuchów, Szef Sztabu Agnieszka Jarosz, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kł..

Deklarowana kwota 26 finału, to aż 81 423 542 zł! Oczywiście, to nie jest ostateczny wynik, bowiem poznamy go tradycyjnie 8 marca.

Fajne jest pomaganie, prawda…?

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2018 22:40
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com