Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Od biznesu do sukcesu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 16 stycznia 2018 02:50

altCoraz częściej decydujemy się na założenie własnej firmy, bo przecież lepiej ciężko pracować na własny rachunek niż na czyjś. Zawsze jednak wiąże się to z ryzykiem i licznymi niewiadomymi. Czy damy radę i czy wydatki nie będą wyższe niż zyski? Ale biznes, to biznes, a przecież kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Podczas rozdania Podków Biznesu przyznawanych przez Wójta Gminy Kłodzko powód do toastu był podwójny. Nie tylko uczciliśmy tegorocznych laureatów, ale także Nowy Rok. Kogo tym razem dostrzegł wójt Stanisław Longawa? Oto nagrodzeni:

- EWELINA ŻAK POL-DREW – firma prowadzi handel polskim węglem i drewnem opałowym oraz skup złomu metalowego. Działa na terenie Kotliny Kłodzkiej oraz Dolnego Śląska zapewniając profesjonalną obsługę.

- MARIA RADAWSKA P.P.H.U. "DOLPOL" – jest to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży ogrodniczej. Zasięg sprzedaży produktów obejmuje cały obszar Polski oraz zagranicę. Głównym profilem firmy jest produkcja oraz konfekcja nawozów wapniowych zawierających magnez, który ma szerokie zastosowanie w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

- URSZULA BORKOWSKA KRO...KUS – pani Ula jest sołtysem Krosnowic i pasjonuje się wykonywaniem koronki frywolitkowej, którą nie sposób się nie zachwycić. Tworzy także okolicznościowe kartki techniką quillingową, a w sklepie prowadzi sprzedaż detaliczną kwiatów, roślin, nasion, nawozów, artykułów papierniczych.

- KRZYSZTOF KALINA AUTO BLACHA&LAKIER KALINA – firma działa na rynku dolnośląskim od 1991 roku. Oferuje wysokiej klasy usługi w zakresie blacharstwa, lakiernictwa i mechaniki wszelkich marek samochodów. Kompleksowy zakres usług oraz wysoka jakość ich świadczenia stale poszerza grono zadowolonych klientów.

- BOŻENA ZALEWSKA "AUTO-KOMIS IMPORT-EXPORT" – firma działa na rynku od 2000 roku i zajmuje się sprzedażą hurtową samochodów osobowych i furgonetek.

- ALEKSANDRA WALCZAK SKLEP WIELOBRANŻOWY "SAM" – głównie prowadzona jest tu sprzedaż detaliczna z przewagą żywności i napojów. Wcześniej sklep prowadziła mama Pani Aleksandry, Pani Wiesława.

- TADEUSZ MICHALAK "SPRZEDAŻ ARTYKUŁÓW PRZEMYSŁOWYCH I OGÓLNOSPOŻYWCZYCH" – sklep działa od 2000 roku, prowadzona jest w nim sprzedaż detaliczna z przewagą żywności i napojów.

- "DINO POLSKA" S.A. – pierwsze sklepy powstały na terenie województwa wielkopolskiego w 1999 roku. W kolejnych latach firma systematycznie pracowała zarówno nad rozwojem w nowych lokalizacjach, jak i jakością oraz komfortem robienia zakupów. I tak oto w ubiegłym roku w Krosnowicach powstał market DINO.

Część artystyczną zapewnili uzdolnieni laureaci Stypendiów im. Grzegorza Ciechowskiego Oliwia Łuszczyńska i Tomasz Brusiński.

Uroczystość rozpoczęliśmy piosenką Flick-flack Alberta Fossena przygotowaną przez Tomka. Pochodzi on z Jaszkowej Dolnej i jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na akordeonie uczy się grać już od 8 lat. Na Akademię Muzyczną dostał się bezpośrednio po ukończeniu szkoły muzycznej I stopnia w Kłodzku. Nikomu się to wcześniej nie udało w historii szkoły i jest to ewenement w skali Dolnego Śląska. W minionym roku zdobył III miejsce podczas XIX Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych – Jawor 2017 za trio akordeonowe oraz wyróżnienie w duecie z saksofonem.

Oliwia pochodzi z Krosnowic. Jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku. W 2017 roku zajęła drugie miejsce w Trzecim Turnieju Muzyków Prawdziwych Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w kategorii „soliści-wokaliści”. Zaśpiewała trzy utwory ludowe: Koza, Kąpała się Kasia w morzu, Kurpiowska Pieśń Leśna. Na przemian z Oliwią wystąpił Tomek w utworach: He’s a pirat, Czardasz Rizola, wykonał także I część koncertu Zima Antonio Vivaldiego.

Podczas spotkania asystowały:
Aleksandra Wiśniewska ze Starego Wielisławia. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Ola zajęła drugie miejsce w 10. Międzynarodowym Festiwalu Twórczości „Kalejdoskop Talentów. Zima 2017” w Polanicy Zdroju w kategorii Malarze, młodzież maxi
oraz
Natalia Kurzela z Krosnowic. Uczennica Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, która zajęła drugie miejsce w finale Dolnośląskim Tenisa Stołowego Osiemnastych Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast 2017 w Żmigrodzie.

Obie dziewczyny są laureatkami Stypendium im. Grzegorza Ciechowskiego.

To dzięki Państwa pomocy i hojności na przełomie 18-stu lat istnienia funduszu stypendialnego, młodzi ludzie z terenu naszej gminy mogli i nadal mogą rozwijać swoje talenty i pasje, w które warto inwestować!

Spotkanie zakończyło się symbolicznym toastem, który wzniósł wójt Stanisław Longawa oraz przewodniczący Zbigniew Tur, życząc nie tylko pomyślności w rozpoczętym roku, ale także rozwoju, bo przecież od biznesu do sukcesu droga jest niedaleka!

Foto.: Zygmunt Byrski Tygodnik Powiatowy Euroregio Glacensis

alt

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: wtorek, 16 stycznia 2018 01:48
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com