Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Jest takie miejsce, taki kraj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
czwartek, 23 listopada 2017 23:59

altPolska... Nie ma na świecie drugiego takiego państwa jak nasze. Czym jest dla rodaków dzień 11 listopada? Czy to tylko jedna z wielu kartek w kalendarzu, czy coś więcej? Trudno wyobrazić sobie, że biało-czerwona ziemia nie istniała przez 123 lata...! Ale bardziej nieprawdopodobne jest to, że mimo iż odebrano nam nasze miejsce w świecie, to przez tyle pokoleń przetrwał ojczysty język, a wraz z nim kultura i tradycja.

Jakże wymowne w tej sytuacji stają się słowa naszego hymnu: Jeszcze Polska nie zginęła, póki MY żyjemy. MY Polacy... waleczni, odważni, zawsze gotowi na poświęcenia, a przy tym gościnni i serdeczni. Skąd w naszych pradziadkach taka siła, by walczyć i odebrać zaborcom to, co nasze?

Czym zatem jest dla nas 11 listopada? Jest to święto każdego Polaka, każdego miasta i wioski, które znajdują się na terenie Państwa Polskiego. Jak w gminie Kłodzko świętowaliśmy ten dzień?

Otóż w Jaszkowej Dolnej rozpoczął się on już 10 listopada uroczystą mszą z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka oraz chóru Lutnia. Po ceremonii w kościele wszyscy wzięli udział w pochodzie pod obelisk, gdzie tradycyjnie złożono kwiaty. Przybyli goście zostali zaproszeni na część artystyczną przygotowaną przez dzieci z tutejszej szkoły. Jak zwykle wszystkie występy charakteryzowały się pełnym zaangażowaniem, przejęciem i niebywałym patriotyzmem. Chwała bohaterom!

W Szalejowie Górnym już po raz XII odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych. Z tej okazji mogliśmy z refleksją wysłuchać dzieci z koła gitarowego działającego przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko – pod opieką Joanny Bryckiej, dzieci z przedstawieniem pt. „Wolność – kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem” - pod opieką Barbary Jurzec przy oprawie muzycznej Anny Turłaj, a także zespoły Kumy z Krosnowic, Marzenie Gminy Kłodzko, Róża Kłodzka z Żelazna oraz Śpiewanki z Łapanki ze Starego Wielisławia. Wystąpili także Chór Kanon z Dzierżoniowa oraz Harcerska Grupa Artystyczna LIMINIS z Kamiennej Góry.

Tak... zdecydowanie to nie jest zwykła kartka z kalendarza. 11 listopada to MY... Polacy!

Jaszkowa Dolna (10.11.2017 r.)

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szalejów Górny (11.11.2017 r.)

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 02:00
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com