Fotowoltaika dla mieszkańców Gminy Kłodzko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Pocion
czwartek, 23 listopada 2017 09:02

altGmina Kłodzko jest jedną z 14 dolnośląskich gmin biorących udział w projekcie pn. „Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej – mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska”. Program realizowany jest w ramach RPO WD 2014-2020. Jego celem jest udzielenie grantów na przedsięwzięcia dotyczące produkcji energii elektrycznej wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci elektroenergetycznej, polegające na montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych.

Nad realizacją projektu czuwa OTS Wolna Przedsiębiorczość – Centrum Technologii Energetycznych. To niezależna organizacja inżynierska, specjalizująca się w technologiach fotowoltaicznych i dysponująca własnym zapleczem badawczym PV oraz obiektem i instalacjami testowo-demonstracyjnymi.

Zgodnie z założeniami projektu, systemy PV będą musiały spełnić nie tylko dodatkowe rygory projektów wspieranych ze środków unijnych, ale także podwyższone wymogi techniczno-energetyczne, efektywnościowe i lokalizacyjno-budowlane.

W ramach projektu finalnymi beneficjentami będą osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania jednorodzinnymi budynkami mieszkalnymi zlokalizowanymi na terenie 14 gmin Dolnego Śląska: Żórawina, Kobierzyce, Siechnice, Kąty Wrocławskie, Pieszyce, Dzierżoniów (gminy miejska i wiejska), wiejska Kłodzko, miejska Bolesławiec, wiejska Lubin, Milicz, Krośnice, Twardogóra i Żmigród.

W sumie planuje się montaż około 600 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ich realizacja powinna się zakończyć do 31 sierpnia 2019 r.

Zachęcamy Państwa do pobrania poniższej ankiety, a następnie wypełnienie, podpisanie i złożenie w Punkcie Informacyjnym w Urzędzie Gminy Kłodzko. Ankiety można składać do końca listopada br.

ANKIETA ENERGETYCZNO-BUDOWLANA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

Punkt informacyjny w Urzędzie Gminy Kłodzko
Mirosław Jurewicz tel. 746474139, pok. 408 III p. w godz. 7.30 - 15.30
Informacje o projekcie na stronie: pv-projekt.pl