Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Złapmy go w skrzydła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
czwartek, 07 września 2017 06:00

altChoć jest jednym z czterech żywiołów, to nie można go postrzegać wyłącznie negatywnie. Czegóż najbardziej potrzeba do szczęścia w upalne dni? Letni powiew wiaterku przynosi ulgę. Działa również pozytywnie na roślinność, ponieważ jest ogromnym pomocnikiem pszczół w zapylaniu. WIATR… wróg czy przyjaciel? Różnie to bywa, jednak 20 sierpnia w Pałacu Kamieniec skupiliśmy się na jego pozytywnych stronach.

Na początek chciałoby się napisać, że pogoda dopisała… Niestety zazdrosny deszcz próbował przeszkodzić w świętowaniu. Na szczęście nie zraziło to gości, którzy licznie zawitali do pałacowego ogrodu. Skusiły ich ciekawe atrakcje: loty statkami powietrznymi z możliwością samodzielnego pilotażu, spacer z ornitologiem i podglądanie ptaków, pokazy sokolników. Furorę zrobił też puchacz Zbyszek o pięknych bursztynowych oczach. Czy wiecie Państwo skąd gołębie pocztowe wiedzą gdzie mają lecieć? A może interesują Was fakty dotyczące historii lotnictwa w regionie? Dla najmłodszych przygotowano warsztaty modelarskie. Każdy mógł złożyć własny model latający, wziąć udział w zajęciach plastycznych i zabawach.

Na środku ogrodu dumnie stał szybowiec. Dzięki specjalnym okularom każdy mógł poczuć się jak pilot i uczestniczyć w wirtualnym locie. Kto jeszcze odpowiedział na zaproszenie właścicieli pałacu Katarzyny i Wojciecha Hutnych? Jerzy Gara z Ośrodka Rehabilitacji Jeży "Jerzy dla Jeży" w Kłodzku, który przyjechał ze swoimi podopiecznymi. W ogrodzie nie mogło również zabraknąć miejsca dla pracowitych pszczół. Ciekawe stoisko zaprezentowała ekipa Ratuj Pszczoły. Całość fantastycznie uzupełniały wspaniałe opowieści o życiu pszczół przy stoisku Fundacji Integracji Pokoleń oraz pszczela ekipa Henryka i Kazimiery Zarembów (Sudeckie Miody Kotliny Kłodzkiej).

Ten pełen wrażeń dzień zakończył się odlotem dwóch potężnych balonów. Tam… u góry człowiek czuje się wolny… jak ptak. Czy za rok widzimy się ponownie w Kamieńcu? Miejmy nadzieję!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 23:28
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com