Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Tradycje regionu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
piątek, 01 września 2017 23:16

altProsty tekst, kilka dźwięków… to wystarczy, żeby utwór wpadł w ucho. Parę zwrotek, skoczny refren i śmiało można prześpiewać i przetańczyć całą noc. Tradycje regionu to druga impreza po dożynkach, która przyciąga tłumy. Przygotowane miejsca dla widzów i występujących zespołów były zajęte po brzegi. Gwar rozmów, śmiech, radość i wspólne śpiewanie, to główne powody, dla których wszyscy spotykają się na boisku w Żelaźnie już od dziewięciu lat. Kto w tym roku przyjechał na zaproszenie Zdzisi spod lasu – pomysłodawczyni i głównej organizatorki?

 

1. KOSTRZANIE z Kostrzy

2. ŁUŻYCZANKI z Pobiedna

3. ŁEMKOWSKI ZESPÓŁ ROZTOKA z Rudnej

4. KOWARSKIE WRZOSY z Kowar

5. RYTRZOKI z Rytra

6. KAPELA JANKA BODUSZKA z Siemianic

7. DOBROMIERZANIE z Dobromierza

8. AKACJOWE ŚPIEWULE z Kątek

9. ZGODA z Chełmska Śląskiego

10. OLGA z Kamiennej Góry

11. STANKO ZAJĄC z Krotoszyc

12. JANICKI z Czarnego Boru

13. WOLIBORZANKI z Woliborza

14. KUMY z Krosnowic

15. OLIWIA ŁUSZCZYŃSKA

16. MARZENIE GMINY KŁODZKO

17. RÓŻA KŁODZKA z Żelazna

Wszystkie zespoły biorą udział w Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Słuchacze i wielbiciele folkloru mogą tam zapoznać się z ich repertuarem. Zarówno audycje jak i samą imprezę poprowadziła Małgorzata Majeran-Kokott, dziennikarka, która kulturę ludową zna jak nikt inny. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki w postaci kogucika oraz podziękowania. W imprezie uczestniczyli również nasi przyjaciele z mikrioregionu Bela w Czechach, którzy mieli okazję poznać nasze tradycje.

Na koniec tradycyjnie zagrał zespół Podzamek Boys. Zabawa trwała do później nocy. Za rok odbędzie się jubileuszowy 10 festiwal. Czym Państwa zaskoczymy? Czas szybko leci, więc przekonamy się już niebawem.

 

 

alt

 

 

Impreza Tradycje regionu w Żelaźnie (30 lipca 2017 r. - obchody Festynu św. Marcina) odbyła się w ramach mikroprojektu pn. „Wszyscy jesteśmy częścią natury i społeczeństwa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

 

alt

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

 

altaltalt     

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 lutego 2018 10:15
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com