Rowerem w nieznane PDF Drukuj Email
środa, 23 sierpnia 2017 00:39

altNie ma nic lepszego niż rodzinna przejażdżka rowerowa. Cisza, spokój i odrobina wytchnienia w otoczeniu przyrody to chwile, o które dziś każdy zabiega, dlatego dla miłośników wspólnych wypraw w nieznane mamy fantastyczne informacje! Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu pn. „Singletrack Glacensis” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Dotyczy on m.in. stworzenia sieci tras turystycznych na terenie siedmiu gmin w obszarze Ziemi Kłodzkiej: Gminy Bardo, Gminy Bystrzyca Kłodzka, Gminy Kłodzko, Gminy Lądek Zdrój, Gminy Międzylesie, Gminy Stronie Śląskie oraz Gminy Złoty Stok. Czym są singletracki? To trasy rowerowe przebiegające głownie duktami leśnymi o nawierzchni szutrowej, mające charakter wyczynowy. Łączna długość ścieżek wyniesie 133,7 km, z czego 15 km obejmie naszą gminę (Wojciechowice, Podzamek, Jaszkowa Górna i Droszków). Będzie to NAJSŁUŻSZA (tego typu) trasa w Polsce. Obecna jest w Świeradowie i liczy 28 km. Tak długi szlak przyciągnie turystów na kilka dni, co będzie też korzystne dla restauratorów. W ramach projektu powstaną stacje naprawcze dla rowerów i ładowcze dla e-bike’ów. Łączna wartość projektu wynosi (UWAGA!) 6 168 142,02 zł w tym dofinansowanie 5 168 039,64 zł. Natomiast dla samej gminy Kłodzko całkowity poniesiony koszt jest równy 627 463,06 zł, w tym 529 684,35 zł dofinansowania.

Prawdopodobnie już początkiem 2019 roku będziemy mogli zaśpiewać słynny refren: „raz, dwa, trzy i cztery! Zapraszamy na rowery!”.

Poprawiony: środa, 30 sierpnia 2017 00:48