Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Śnił mi się rodzinny dom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
piątek, 25 sierpnia 2017 00:56

altKażdy z nas z sentymentem wspomina dzieciństwo, kiedy nasze mamy i babcie krzątały się po kuchni i pichciły coś smacznego. Różnie bywało za czasów naszych rodziców i dziadków. Często żyło się skromnie, lecz mimo to wciąż w pamięci zostały tamte zapachy i smaki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dolny Śląsk jest miejscem wielokulturowym, do którego po wojnie napływali osadnicy z różnych regionów przywożąc ze sobą m.in. dziedzictwo kulinarne.

Aby utrwalić minione chwile zorganizowano w Starym Wielisławiu (29 lipca) i w Goworowie (30 lipca) warsztaty kulinarne pn. „Moje jedzenie, moje korzenie”. Spotkały się na nich gospodynie z gminy Kłodzko, Dzierżoniów oraz Międzylesie. Wszystko to odbyło się w ramach działania „Doświadczenia, które łączą – wymiana wiedzy pomiędzy partnerami KSOW”.

Ojjj, działo się! Łącznie przygotowano kilkadziesiąt potraw. Z każdą z nich wiąże się jakaś historia i opowieść. Dawny klimat poczuł nawet Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, który założył fartuch. Towarzyszyły mu Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz Kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Urzędu Gminy Międzylesie Wiesława Szyrszeń.

Sala ozdobiona była makatkami. Czy ktoś jeszcze pamięta co to takiego? Makatki, to dekoracyjne tkaniny niewielkich rozmiarów, którymi ozdabiało się ściany lub meble. Każda z nich niosła jakieś przesłanie: „Dobra żona tym się chlubi, że gotuje, co mąż lubi”, „Miłość i zgoda – domu ozdoba”, „Smaczna potrawa, to moja zasada”, „Ci co ten próg przekraczają, czego nam życzą niech i sami mają”. Od razu robi się miło na sercu.

Wszystkie potrawy, które w tym dniu zostały wykonane znajdą się w publikacji w postaci książki kucharskiej. Same nazwy potraw brzmią zachęcająco: placki sodkowe z dżemem, pierożki „sodaczki”, kaczka nadziewana naleśnikami z sosem jabłkowym, zupa drwali, placuszki głodniaki. Niejeden „głodniak” będzie miał na to wszystko ochotę!

alt

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: środa, 30 sierpnia 2017 00:44
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com