500+? Wnioski do 31 sierpnia! PDF Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 23:16

altPozostały jeszcze dwa dni na składanie wniosków w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko. Specjalnie dla Państwa w ostatni dzień miesiąca OPS będzie czynny do godziny 18.00. Możecie Państwo liczyć na pomoc pracowników przy prawidłowym wypełnianiu dokumentu. Ważne jest aby był on kompletny. Pozwoli to zaoszczędzić Państwa czas i skrócić kolejki.

Jeśli wniosek zostanie przyjęty, pierwsze świadczenie zostanie wypłacone już w październiku (do 31) i tym samym zostanie zachowana ciągłość wypłat od pierwszego miesiąca nowego okresu.

Kto nie zdąży przez najbliższe dwa dni zgłosić się do OPS-u, może to oczywiście zrobić we wrześniu. Wiąże się to jednak z przesunięciem wypłaty wraz z wyrównaniem o miesiąc. I tak np. jeśli złożycie Państwo wniosek:
- we wrześniu – wypłata za październik i listopad nastąpi do 30 listopada
- w październiku – wypłata za październik nastąpi do 31 grudnia

Co to oznacza? Otóż możecie Państwo przystąpić do programu w każdej chwili, kiedy tylko chcecie. Proszę jednak pamiętać, że im później złożycie Państwo wniosek, tym później otrzymacie świadczenia.

Jeśli wniosek, który złożycie Państwo do 31 sierpnia będzie miał błędy, to zostaniecie Państwo wezwani przez gminę, aby go poprawić (14 dni). Jeśli natomiast będzie niekompletny, wówczas gmina wezwie Państwa do uzupełnienia go w terminie od 14 do 30 dni (dokładny termin wyznacza gmina). Obowiązuje tu zasada pisemności postępowania – gmina wezwie nas do poprawienia wniosku/uzupełnienia braków w formie pisemnej lub elektronicznie (jeżeli wniosek został złożony za pośrednictwem portalu „Emp@tia” lub przez EPUAP).

Stowarzyszenie Przyjaciół Boguszyna, Nasza wieś Bierkowice, Droszków, Krosnowice.pl, Łączna Sołectwo, Sołectwo Marcinów, MłynÓw, Podtynie, Wieś Piszkowice, Witamy Na Stronie NaszeRoszyce, Starków- mała wieś z wielką historią, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Stary Wielisław, Szalejów Dolny, Sołectwo Wilcza, Żelazno.

Poprawiony: piątek, 01 września 2017 06:59