Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Staropolskim obyczajem… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
czwartek, 06 kwietnia 2017 09:27

altKrajobraz polskiej wsi, to nie tylko łąki, lasy i pola uprawne… to również kultura, która określa naszą tożsamość i wspólne dobro, które rozwija i kultywuje tradycje ludowe. Ileż w tym wdzięku, swojskości, ciepła domowego ogniska, ale również szaleństwa. Wszystko po to, by działać na rzecz naszej małej, pięknej ojczyzny.

W minioną sobotę 1 kwietnia w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie odbyły się już XX Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej. Swoje umiejętności kulinarne i rękodzielnicze zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie oraz organizacje pozarządowe z terenu powiatu. Łącznie można było podziwiać 79 bogato zastawionych stołów, z czego aż 19 należało do naszej gminy! BRAWO! O czym to świadczy? Po prostu nasi mieszkańcy, to ludzie aktywni, zaangażowani i z pasją, dla których życie to wielka przygoda pełna radości, uśmiechu, przyjaźni i dobrej zabawy. Są to ludzie, którzy pielęgnują dorobek kulturowy i społeczny swoich matek i babć.

Wśród naszych reprezentantów znaleźli się: KGW Jaszkowa Górna, KGW Krosnowice, KGW Piszkowice, KGW Stary Wielisław, KGW Wojbórz, KGW Żelazno, KGW Kamieniec, KGW Wojciechowice, KGW Bierkowice, KGW Ołdrzychowice Kłodzkie, Klub Seniora z Jaszkowej Dolnej, Rada Sołecka Marcinów, Rada Sołecka Romanowo, Rada Sołecka Wilcza, Rada Sołecka Boguszyn, Rada Sołecka Podzamek, KGW Starków, Rada Sołecka Łączna oraz Zespół Ludowy Marzenie Gminy Kłodzko.

Jak co roku gościliśmy też naszych przyjaciół z Wielkopolski, czyli zespół Zbąszyńskich Seniorów, który zaprezentował się na scenie podczas części artystycznej. Uwagę przykuł również występ „Lajkonika” z Wojborza. Należą do niego dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Trzeba przyznać, że maluchy mają talent!

Tegoroczne Spotkania zapadną w pamięci chociażby z powodu licznych nagród i wyróżnień, które w dużej mierze „zgarnęła” nasza gmina.

W konkursie na najładniejszą kartkę wielkanocną w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała Weronika Szlachta uczennica Szkoły Podstawowej w Krosnowicach. Wielkim zaskoczeniem i jednocześnie radością był Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela dla Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich za pielęgnowanie tradycji i dziedzictwa narodowego wśród młodego pokolenia. Nagrodę z rąk Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Marka Tarnackiego odebrała zastępczyni wójta Urszula Panterałka.

Todopiero początek nagród! Największą atrakcją były upominki przyznawane za najładniejszy stół. Pomysły na potrawy świąteczne były niesamowite. Znakiem rozpoznawalnym naszych zwycięzców są atrakcyjne ozdoby i perfekcyjnie przygotowane potrawy. Podziwiamy skrupulatność, pracowitość i przede wszystkim cierpliwość. Tym razem dostrzeżeni zostali:

- Zespół Marzenie Gminy Kłodzko – nagroda od Poseł RP Moniki Wielichowskiej,

- KGW Bierkowice – nagroda od Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg,

- KGW Starków i KGW Piszkowice – nagrody od Dyrektorów Oddziału Regionalnego ARiMR we Wrocławiu: Mirosława Kuleszy, Wiesławy Gawior, Pawła Kury, Zygmunta Skiby,

- KGW Stary Wielisław – nagroda od Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu O/Wałbrzych,

Oczywiście o naszych przedstawicielach, jak co roku, pamiętał wójt Stanisław Longawa, który przyznał trzy czeki (każdy na kwotę 300 zł) dla KGW Żelazno, KGW Jaszkowa Górna, Rady Sołeckiej Podzamka.

Przyznacie Państwo, że trudno znaleźć w środowisku wiejskim uroczystości bez udziału mieszkańców pełnych pomysłów i energii. Bycie z ludźmi i dla ludzi to najlepszy sposób na życie, dlatego właśnie wójt Stanisław Longawa zaprosił wszystkich na przyszłoroczne XXI Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej do naszej gminy. Będzie to doskonała okazja, aby pokazać innym jak nasi mieszkańcy pielęgnują tradycję i budują nowy obraz aktywnego społeczeństwa! Do zobaczenia!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: środa, 12 kwietnia 2017 19:51
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com