Gazeta

eeagrants

Ogniu, strzeż się! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 marca 2017 23:57

altJuż od lat zawód strażaka obdarzony jest największym zaufaniem i szacunkiem społeczeństwa. Nie ma się co dziwić, ponieważ ich profesja, to nie tylko walka z pożarami, ale także m.in. z powodzią, skutkami wiatrów i wypadkami drogowymi. Pracują w niebezpiecznych i gwałtownie zmieniających się warunkach, a RYZYKO, to ich drugie imię.

To jednak nie zniechęca ochotników do wstępowania w ich szeregi. Duma rozpiera, gdy dzieci i młodzież angażują się w pomaganie innym. BRAWO!

Dzięki licznym zmaganiom mają możliwość poznać ten zawód od podszewki. W miniony czwartek grupa chłopców wzięła udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zanim wręczono nagrody odbył się jeszcze szybki kurs udzielania pierwszej pomocy.

W kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA pierwsze miejsce wywalczył Wiktor Sadurski, drugą pozycję zajął Michał Dasiewicz, a trzecią Maciej Laburda. Pozostali uczestnicy Jonasz Lewandowski, Maciej Kryjak oraz Ignacy Kęskiewicz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W kategorii GIMNAZJUM zwyciężył Bartosz Żegleń, drugie miejsce zajął Mateusz Matwiejczyk, natomiast jako trzeci na podium stanął Konrad Stefański.

Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, a poziom był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego każdy uczestnik został nominowany do udziału w kolejnym etapie konkursu. Gratulujemy i życzymy odwagi, która pozwoli być w gotowości do narażania własnego zdrowia i życia by ratować innych.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt