Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Niech żyje bal! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
piątek, 03 marca 2017 02:15

altJak żegnać karnawał, to w wielkim stylu, a tego nie brakuje gospodarzom 19-stej Biesiady Ostatkowej KGW, czyli krosnowickim „Kumom”, którym przoduje Halina Puk. Pięknie przystrojona Podhalanka zapraszała gości bardzo skutecznie. W niespełna pół godziny zapełniła się po brzegi spragnionymi tańców mieszkańcami gminy. Biesiadników śpiewem przywitały Kumy, a zaraz po nich głos zabrali Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa oraz sołtys Krosnowic Urszula Borkowska.

Wreszcie przyszedł czas na pachnące ostatkowymi tańcami wyniki konkursu na Najładniejsze Świąteczne Centrum Wsi. W rywalizacji wzięły udział 23 miejscowości. Wysiłek się opłacił, a inwencja twórcza została doceniona. Wybór nie był prosty, lecz po burzliwej naradzie przyznano 8 miejsc pierwszych (500 zł), 6 drugich (400 zł) i 9 trzecich (300 zł).


Uroczystego wręczenia czeków dokonał wójt Stanisław Longawa oraz przewodniczący Zbigniew Tur. Na najwyższym podium stanęły następujące sołectwa: Wojciechowice, Bierkowice, Święcko, Roszyce, Szalejów Górny, Szalejów Dolny, Mikowice, Marcinów.
Tuż za nimi uplasowały się: Podtynie, Korytów, Starków, Krosnowice, Jaszkowa Dolna oraz Jaszkowa Górna. Trzecie miejsce zdobyli: Boguszyn, Ławica, Wojbórz, Wilcza, Łączna, Żelazno, Romanowo, Ołdrzychowice Kłodzkie i Podzamek.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie już w grudniu. Czy warto? Oczywiście! Tym bardziej, że nic się nie traci, a można wiele zyskać!


Po rozstrzygnięciu konkursu na najładniejsze Świąteczne Centrum Wsi przyszedł czas na pyszną konkurencję, czyli wybór najsmaczniejszych pączków i faworków. Wyzwania podjęło się jury w składzie: Elżbieta Ulatowska z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Vladimir Vladimír Hulman – wieloletni partner projektów polsko-czeskich oraz Marek Gałowski – zaprzyjaźniony pasjonat fotografowania i mieszkaniec Żelazna. Zanim jednak ogłoszono wyniki, wszyscy odśpiewali urodzinowe sto lat zaskoczonemu przewodniczącemu Zbigniewowi Turowi. Zaraz potem miała miejsce muzyczna prezentacja zespołów, podczas której wystąpili: „Kumy” z Krosnowic, Marzenie Gminy Kłodzko, Chór Sołtysów Imienia Piotra Ćwichuły, „Górnianki” z Jaszkowej Górnej, Słowianki z Bierkowic, duet Monika i Kuba, Róża Kłodzka z Żelazna (pomysłowość członkiń zespołu wprawiła wszystkich w osłupienie, gdy z humorem przedstawiły siebie, ale 20 lat później), Jaskier z Ołdrzychowic Kłodzkich oraz Folkowe Babki z Roszyc. W tym czasie jury podjęło trudną decyzję i przyznało trzy główne nagrody oraz 9 wyróżnień: I miejsce otrzymało KGW Wojciechowice, II miejsce – KGW Krosnowice i III miejsce KGW Bierkowice.


Upominkom nie było końca… Sołtys Urszula Borkowska oraz Henryk Frąckowiak wręczyli pamiątkowe drobiazgi wójtowi Stanisławowi Longawie oraz Halinie Puk. Na koniec w swój muzyczny świat wciągnęła wszystkich młoda, piękna i utalentowana skrzypaczka z Nachodu Veronika Khunova. Oj działo się!! Wszyscy byli zachwyceni, a zdolna Czeszka dostała owacje na stojąco! To dowód na to, że grono naszych czeskich przyjaciół stale się powiększa. Tym miłym akcentem zakończyła się część oficjalna i przyszedł czas na upragnione śpiewy, tańce, hulanki i swawole, które zapewnili prawdziwi profesjonaliści Andrzej Jakubowski i Damian Ptak!
Sam karnawał zaprasza na bal! Dalej w tany moi mili, byśmy w tańcu się zgubili…!

Foto.: Gmina Kłodzko, Zygmunt Byrski.

 

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: niedziela, 05 marca 2017 16:56
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com