Gazeta

eeagrants

Pływać każdy może PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 03:31

altMrozy przeminęły, śniegi stopniały… to znak, że wielkimi krokami zbliża się wiosna. I choć kojarzy się ona z radością, uśmiechem i słońcem, to pamiętać należy o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu. W upalne dni szczególnym zagrożeniem staje się woda (niestrzeżone kąpieliska, rzeki, jeziora). Co roku w wyniku utonięcia giną setki osób. Czy naprawdę nic nie można na to poradzić?

Temat jest dosyć trudny, lecz bierność nie jest w naszym stylu. Gminę Kłodzko określa DZIAŁANIE, dlatego nie zakładamy rąk, a staramy się zapobiegać ewentualnym nieszczęściom. Ktoś mógłby zapytać: w jaki sposób? Otóż od najbliższego poniedziałku (6 marca) rozpoczną się zajęcia nauki pływania podzielone na dwa etapy (marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień). Zostaną nimi objęci uczniowie uczęszczający do klas I-III szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Ćwiczenia będą się odbywały na krytej pływalni w Kłodzku. W programie przewidziano 20 godzin lekcyjnych dla 300 zainteresowanych osób.

Głównym celem projektu jest budowanie świadomości wśród najmłodszych o istnieniu zagrożeń i niebezpieczeństw podczas kąpieli. Nauczy to ich rozsądnego i odpowiedzialnego zachowania w wodzie.

Nauka pływania jest możliwa dzięki realizacji zadania pn. Umiem pływać, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łączna wartość projektu wynosi 59 tys. zł. Połowę kosztów pokrywa Ministerstwo, pozostałe są zapewnione w budżecie gminy.

altaltaltaltalt

Poprawiony: sobota, 04 marca 2017 11:31