Z górki na pazurki PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2017 19:59

altBardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszą się bezpłatne zajęcia nauki jazdy na nartach, które odbywają się w Zieleńcu na stoku Mieszko i potrwają jeszcze do 14 marca. Przypomnę Państwu, że jest to możliwe dzięki realizacji projektu pn. „Narciarstwo dla każdego” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Docelowo w lekcjach ma uczestniczyć około 150 uczniów uczęszczających do gminnych szkół.

Pomysł przypadł do gustu nie tylko najmłodszym, ale również ich rodzicom, dlatego w planach jest jego kontynuacja w roku szkolnym 2016/2017.

Uczniowie biorą udział w bezpłatnych wyjazdach do Zieleńca, gdzie pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów stawiają pierwsze kroki na stoku – mówi Marta Lutosławska, Dyrektor Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Górnym (prywatnie rodzic dziecka korzystającego z programu). – Trenerzy Wiktor i Piotr z ogromną wyrozumiałością i humorem pomagają dzieciom. Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie możliwości zdobycia trudnej umiejętności jazdy na nartach oraz wskazania sposobów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Najmłodsi z przyjemnością uczestniczą w zajęciach, a przy okazji zachęcają do uprawiania tego sportu swoich kolegów i najbliższych. Zdobytymi sprawnościami chcą pochwalić się swoim rodzinom i często w weekendy spotykamy się na stokach w powiększonym gronie – dodaje.

Efektem poznawania tej dyscypliny sportu jest stale rosnąca więź między uczniami. Świetnym przykładem są doskonałe relacje jakie nawiązały dzieci ze Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Górnym z rówieśnikami.

altaltaltaltalt

Poprawiony: piątek, 03 marca 2017 20:16