Gazeta

Na ratunek zwierzakom z Wambierzyc PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 maja 2017 01:41

altChyba nikt z nas nie potrafi przejść obojętnie, gdy dzieje się krzywda zwierzętom. Ich właściciel – Marian Gancarski ze Skansenu w Wambierzycach – zachorował i nie był w stanie sam się nimi zająć. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, pod opieką pedagog Joanny Wrony, założyli Koło Wolontariatu, którego działanie opierało się na zorganizowaniu pomocy.

Najpierw przeprowadzono akcję sprzedaży ciast, które piekli rodzice oraz uczniowie z naszej szkoły, później sprzedawano je podczas przerw jako "słodką przekąskę", a zebrane pieniądze (516,47 zł) przeznaczono na zakup karmy. Dodatkowo każdy chętny mógł przynieść coś od siebie: makarony, kasze itp.

Przekazanie produktów miało miejsce 26 kwietnia. Wtedy to członkowie Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Joanną Wroną, udali się do Wambierzyc. Uczniowie pomogli nakarmić zwierzęta, a przy okazji obejrzeli zbiory zgromadzone w tamtejszym skansenie.

W akcję wolontariatu zaangażowały się nauczycielki: Anna Brusińska i Małgorzata Działo, które pomagały podczas sprzedaży ciasta.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy na świecie sami i że wokół nas są inni, którzy czasem potrzebują naszego wsparcia. Działajmy mając w pamięci słowa, które wypowiedział Johann Wolfgang Goethe: „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy”.

Tekst: Anna Hnatów-Biela

Foto: Joanna Wrona