Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Na ratunek zwierzakom z Wambierzyc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 15 maja 2017 01:41

altChyba nikt z nas nie potrafi przejść obojętnie, gdy dzieje się krzywda zwierzętom. Ich właściciel – Marian Gancarski ze Skansenu w Wambierzycach – zachorował i nie był w stanie sam się nimi zająć. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, pod opieką pedagog Joanny Wrony, założyli Koło Wolontariatu, którego działanie opierało się na zorganizowaniu pomocy.

Najpierw przeprowadzono akcję sprzedaży ciast, które piekli rodzice oraz uczniowie z naszej szkoły, później sprzedawano je podczas przerw jako "słodką przekąskę", a zebrane pieniądze (516,47 zł) przeznaczono na zakup karmy. Dodatkowo każdy chętny mógł przynieść coś od siebie: makarony, kasze itp.

Przekazanie produktów miało miejsce 26 kwietnia. Wtedy to członkowie Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Joanną Wroną, udali się do Wambierzyc. Uczniowie pomogli nakarmić zwierzęta, a przy okazji obejrzeli zbiory zgromadzone w tamtejszym skansenie.

W akcję wolontariatu zaangażowały się nauczycielki: Anna Brusińska i Małgorzata Działo, które pomagały podczas sprzedaży ciasta.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy na świecie sami i że wokół nas są inni, którzy czasem potrzebują naszego wsparcia. Działajmy mając w pamięci słowa, które wypowiedział Johann Wolfgang Goethe: „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy”.

Tekst: Anna Hnatów-Biela

Foto: Joanna Wrona

altaltaltaltalt

Poprawiony: niedziela, 14 maja 2017 23:31
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com