To dla nas bardzo ważne i motywujące… PDF Drukuj Email
czwartek, 10 listopada 2016 07:22

altW minioną sobotę w Szkole Integracyjnej w Szalejowie Górnym rozegrany został I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko. Zawody uroczyście otworzyli: Przewodnicząca Martyna Midura, Wiceprzewodniczący Mateusz Kubasiak, Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa oraz Dyrektor Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Górnym Marta Lutosławska.

Chęć wzięcia udziału w rozgrywkach wyraziło 10 drużyn, jednak ze względów organizacyjnych ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: Latające Imadła z Polanicy Zdrój, Smilebus z Kłodzka i okolic, Dream Team ze Święcka i okolic, Orlik Team ze Stronia Śląskiego, Pocisk z Ziębic oraz gospodarze drużyna Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko.

– „Było to pierwsze tak duże i jednocześnie samodzielne wyzwanie dla Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko. – mówi Martyna Midura – Bardzo się cieszymy, że okazało się takim sukcesem. Zainteresowanie wydarzeniem pozwoliło nam uwierzyć w siebie i zachęciło do dalszych działań. Dziękuję młodym radnym za zaangażowanie zwłaszcza wiceprzewodniczącemu Mateuszowi Kubasiakowi i Pawłowi Dżugajowi – głównym pomysłodawcom i organizatorom turnieju, a także Danielowi Burysowi za plakaty i dyplomy oraz Zuzannie Norkiewicz i Laurze Pawlak za zdjęcia. Pragnę szczególnie podziękować również wójtowi Stanisławowi Longawie za ufundowanie nagród i koszulek oraz za przychylność dla wszystkich naszych pomysłów. To dla nas bardzo ważne i motywujące”.

Całe zawody po bardzo zaciętej walce wygrał Pocisk z Ziębic, ale jak mówi Mateusz Kubasiak: – „Rywalizacja sportowa była na wysokim poziomie, tym bardziej, że był to turniej amatorski. Limit wiekowy nie mógł przekraczać 35 roku życia. Bardzo dziękujemy Krzysztofowi Krajewskiemu za profesjonalne sędziowanie, co znacznie ułatwiło rozgrywki. Cieszę się z nowych znajomości i kontaktów, które nawiązałem z osobami z innych drużyn. Być może na wiosnę spróbujemy to powtórzyć, bo jak widać chętnych jest wielu… Była to także okazja do zaprezentowania się w nowo zakupionych koszulkach. Trzeba przyznać, że wyglądaliśmy znakomicie”.

altaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2016 11:30