ZOSTAŃ RADNYM MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY KŁODZKO!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Ferenc - Macherzyńska
wtorek, 06 maja 2014 09:01

Zapraszam do udziału w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko. Młodzież w wieku od 15 do 25 roku życia może mieć również swój wkład w podejmowaniu decyzji dotyczących młodych ludzi w naszej gminie, Rada ma charakter konsultacyjny, wspiera i upowszechnia ideę samorządności, będzie mogła czynnie uczestniczyć w życiu Gminy oraz reprezentować interesy młodzieży.

W ciągu poprzedniej dwuletniej kadencji Młodzieżowa Rada obradowała na 8 sesjach. Poza sesjami młodzież spotykała się na kilkunastu spotkaniach roboczych w ciągu roku oraz powołała 6 stałych Komisji (komisję ds. sportu, kultury i oświaty, ochrony środowiska, wolontariatu, współpracy młodzieżowej, rewizyjną).

Bazując na doświadczeniu zdobytym na przełomie dwóch lat funkcjonowania Młodzieżowej Rady, grupa aktywnie działających młodych radnych zgłosiła wniosek dotyczący wprowadzenia zmiany do Statutu Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko. Radni stanęli na stanowisku, że obecny kształt dokumentu nie odpowiada do końca na problemy i potrzeby młodych.

W marcu br. Rada Gminy Kłodzko podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę nr 175/VI/2011 z dnia 28 listopada 2011r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko i nadanie jej statutu.

Zgodnie z nowym kształtem dokumentu Kandydaci ubiegający się o mandat radnego są zobowiązani do zebrania: 10 podpisów pod listą popierającą jego kandydaturę oraz uzyskać co najmniej 1 rekomendację wystawioną przez Radę Sołecką lub organizację pozarządową. (Formularze można pobrać na stronie internetowej Gminy Kłodzko). Komplet dokumentów należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie od 19 do 30 maja br. do Urzędu Gminy Kłodzko, pokój nr 408 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30).W przypadku pytań informację można uzyskać pod numerem telefonu 746474159.

Wójt Gminy Kłodzko

Stanisław Longawa