Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

Wniosek na wycinkę drzew

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Placówki Oświatowe
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Dwa bieguny… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 04 lipca 2017 21:11

alt…czyli pieszo, biegowo, rowerowo, zdrowo przez Gminę Kłodzko. Pod tym hasłem odbył się Festiwal Twórczości Ludowej i Dobrego Smaku zorganizowany w Jaszkowej Górnej 27 maja przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. W ten sposób dokonano otwarcia sezonu turystycznego w naszej gminie.

Atrakcji było co niemiara! Na scenie wystąpiły grupy przedszkolaków z Bierkowic, Krosnowic, Jaszkowej Dolnej i Szalejowa Dolnego. Świetnie zaprezentowały się dzieci z Wojborza. Ciekawym punktem zabawy był pokaz mody turystycznej przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko. Program artystyczny przygotowały także Górnianki z Jaszkowej Górnej, Słowianki z Bierkowic, Zespół Marzenie Gminy Kłodzko, Róża Kłodzka z Żelazna oraz zespół Jaskier z Ołdrzychowic.

A to dopiero początek! Każdy mógł wziąć udział w instruktażu i ćwiczeniach „ABC z Nordick Walking”. Najpierw odbyło się krótkie szkolenie, a potem… w drogę! Do zwartej grupy dołączyła zastępczyni wójta Urszula Panterałka.

Co się kryło pod nazwą „Medyczne Miasteczko”? Przede wszystkim pokaz pierwszej pomocy, konsultacje dietetyczne, pomiary ciśnienia, a także prezentacja sklepu ze zdrową żywnością, miody z Kotliny Kłodzkiej, pokaz survivallu, stoisko ze sprzętem górskim, mobilna ścianka wspinaczkowa, mobilna wypożyczalnia rowerów, loteria fantowa Jaskierek oraz Sala Zabaw Jaś. Na dokładkę zorganizowano także konkurs High Fitness, podczas którego uczestnicy mogli wygrać darmowy karnet na siłownię. Sporo tego!

Kulinarną gwiazdą wieczoru była Janina Górnicka z Ratna Dolnego, finalistka programu telewizyjnego MasterChef, która przygotowała smakołyki do degustacji (carpaccio z buraka, sałatka z greckim serem, a na deser pyszny domowy sernik) i opowiedziała o udziale w programie telewizyjnym. Rewolucją dla podniebienia była malinowa nalewką, którą kosztowała sama Magda Gessler.

Wokalną gwiazdą wieczoru były dwa zespoły: Kapela Ludowa z Ziemi Kłodzkiej oraz zespół Band-a-SKA z Republiki Czeskiej. Oba profesjonalne zarówno instrumentalnie jak i wokalnie porwały publiczność do tańca.

 

Podczas imprezy zorganizowano biegi rodzinne oraz biegi na dystansie 4500 metrów.

 

W biegach rodzinnych 3 pierwsze miejsca zajęły rodziny:

I – rodzina państwa Morgasińskich

II – rodzina państwa Wnuk

III – rodzina państwa Sypek

 

W biegach na dystansie 4500m kolejne miejsca zajęli:

Kobiety

I – Patrycja Lewandowska

II – Marta Homa

III – Kamila Jurak

Wyróżnienia: Magdalena Jaranowska, Katarzyna Wnuk, Jolanta Słocińska, Justyna Jurak

Mężczyźni

I – Adam Wcisło

II – Patryk Nikołajuk

III – Daniel Kwolik

Wyróżnienia: Jarosław Mardaus, Jacek Wcisło, Sebastian Proszak, Rafał Przyrowski

 

Kolejną konkurencją było gotowanie „fit” – czyli zdrowe, wiosenne, dietetyczne potrawy. Wzięło w niej udział kilka drużyn. Jury w składzie: Zbigniew Tur – Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko, Ireneusz Chmiel – dietetyk, właściciel gabinetu w Kłodzku „Zdrowa Caloria” oraz Emil Kantyka – właściciel sklepu w Kłodzku ze zdrową żywnością „Eco Raj”, zdecydowało przyznać:

I miejsce – na równi dla: Świetlicy Marcinów oraz Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych z Kłodzka

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – dla Koła Gospodyń Wiejskich z Żelazna

 

Głównym organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko przy współpracy z KGW, Radą Sołecką i OSP Jaszkowa Górna.

Głównym sponsorem był Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.

Partnerzy: Staropolanka, Zdrowa Caloria, Ski Raft, High Fitness, Sala Zabaw Jaś, Mobilna Wypożyczalnia Rowerów, Grupa Biegowa KłodzkoprzyTwierdza Bieganie.

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Wrocław.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: wtorek, 04 lipca 2017 21:51
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com