Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
O miłości i nie tylko… z Agnieszką Urbańską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 26 lutego 2018 02:06

altBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko ściśle współpracuje z przedszkolami i szkołami z terenu gminy wiejskiej Kłodzko, o czym świadczy szereg wspólnych projektów. Do najbardziej wyczekiwanych należą spotkania autorskie z pisarzami na, których uczestnicy „na chwilkę” zamieniają się w bohaterów książkowych…

W minionym tygodniu biblioteka z Wojciechowic skrzyknęła się z Agnieszką Urbańską i ze Szkołą Podstawową im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku. Tematem spotkania była miłość w książkach dla dzieci, a także uczucia towarzyszące nam na co dzień, takie jak gniew, strach czy radość.

Przypomnieliśmy sobie słynne zakochane pary, o których dzieci w wieku wczesnoszkolnym już słyszały. Kopciuszek i Książe, Shrek i Fiona, Mały Książę i Róża. Także w scenerii Kłodzka pojawiają się zakochani. Chodzi o panią Serduszko, wychowawczynię przedszkolną i pana Migawkę, światowej sławy fotoreportera. Oboje zostali sportretowani w książce Agnieszki Urbańskiej „Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka”.

Pisarka wspomniała również o wątkach uczuciowych w innych swoich książkach: Opowieściach z Kapciuchowa i Królewiczu Pinezce… Tu miłość połączyła kapcia Felka z drewnianą łyżką Miszką oraz królewnę Zosię, miłośniczkę seriali z księciem Tomaszem, najpierw złośliwcem, a potem wielkim przyjacielem zwierząt.

- Jak każdy wie, bez uczuć nie ma książek. By bohaterowie literaccy nas interesowali, muszą coś przeżywać: kochać, tęsknić, złościć się, cieszyć i smucić. Miłość ma wiele odcieni i obliczy. Kocha się mamę, tatę, siostrę, brata, dziadków, zwierzaki. Można być zakochanym w jakimś mieście czy miejscu. Na przykład ktoś kocha Kłodzko i dom dziadków na wsi, w którym spędza wakacje. Tam jabłoń zagląda do kuchni przez okno i w pobliżu płynie rzeka. A na strychu rządzi jeż! – opowiadała pani Agnieszka.

A młodzi słuchacze, niesieni literackim przekazem wyrywali się do współtworzenia scenariusza spotkania autorskiego. Twierdzili, że miłość i uczucia wyrażamy słowami i gestami. Mówimy „kocham cię!”. Ale też przytulamy się i możemy komuś przesłać buziaka. Jednak serduszka z pluszu i czekolady to tylko symbol. I artykuły sprzedawane w sklepach. Najważniejsze jest to, co w naszych sercach, czyli uczucia. Poza tym nie można nie wspomnieć o Św. Walentym, postaci historycznej. W Polsce (w Wielichowie) znajduje się jego obraz słynący z cudów…

- Dzieciom bardzo podobało się to, że są aktywnymi uczestnikami spotkania autorskiego, jego współtwórcami, fotoreporterami, a nawet chwilami reżyserami… Okazało się, że o uczuciach można rozmawiać swobodnie, sympatycznie i naturalnie – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

No i bez „byków” też się nie obeszło… Kto był na spotkaniu, ten wie, o co chodzi!!!

altaltaltaltaltalt

Poprawiony: poniedziałek, 26 lutego 2018 01:15
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com