Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Przedszkolaki z Krosnowic w kosmosie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 30 października 2017 00:03

altFilia nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach wzięła na tapetę wszechświat, z którym wylądowała u przedszkolaków – tuż za płotem…

Tematyka Ziemia – błękitna planeta wzbudziła zainteresowanie i poruszenie wśród starszaków, bo przecież wszechświat to wielka zagadka i tajemnica, niejednokrotnie kojarzony jest z gatunkiem filmowym science fiction…

- Dlaczego błękitna? – pytały dzieci. Podczas dyskusji niektóre przedszkolaki zaskoczyły panią bibliotekarkę swoją wiedzą. Szybko i trafnie wytłumaczyły pozostałym, że Ziemia tak właśnie wygląda z kosmosu, a kolor niebieski zawdzięcza dużej ilości wód, czyli morzom i oceanom. Zajmują przecież 70% powierzchni Ziemi.

Podczas zajęć, pani Roma sięgnęła po opowiadanie Iwony Rup „Radek w kosmosie”, aby jeszcze bardziej przybliżyć dzieciom tematykę wszechświata. Dzięki zawartości literackiej, dzieci zrozumiały „mniej i więcej” znaczenie tego że, grawitacja, stan nieważkości i planety są częścią wszechświata. Po przeprowadzonych doświadczeniach zrozumiały również teorię – oczywiście po swojemu teorię – że Ziemia krąży wokół Słońca. Ich zaangażowanie w poznanie tego tajemniczego wszechświata było jak podróż po kosmosie…

W strefie zagadek, na które wszyscy czekali, dzieci losowały koperty, które po otwarciu wskazywały na to, że należy wyszukać obrazek będący rozwiązaniem zagadki. Po wcześniejszych dawkach wiedzy, już nie miały problemu co to jest wszechświat, niebo, kometa, księżyc, Słońce, gwiazdy, rakieta…

Podsumowaniem zajęć była praca grupowa. Wyklejanie na planecie Ziemi konturów kontynentów kulkami w różnych kolorach, wykonanymi własnoręcznie z bibuły. Spotkanie zakończyło się kosmiczną sesją zdjęciową…

altaltalt

Poprawiony: wtorek, 31 października 2017 00:09
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com