Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Teatr cieni świetnym sposobem na nudę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 23 października 2017 09:30

altFilia nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach nie odpuszcza! Wciąż zaskakuje nowymi pomysłami skierowanymi do młodych użytkowników. Po zawarciu paktu edukacyjnego z okolicznym Przedszkolem Gminnym, bibliotekarka Roma systematycznie zagląda do placówki „za płotem” i zabiera dzieci do świata książek…

Ostatnio rozpoczęła zajęcia od zagadki, pytając: „Chodzi za nami, gdy lampa świeci. Nie lubi mroku ani nocy. Pojawia się za nami w słoneczny dzień”. Już wiecie ? - Tak to jest CIEŃ – odpowiedziały chórem dzieci. Jak widać, rozwiązały szybko zagadkę i zaczęła się burzliwa dyskusja…

Przedszkolaki to taka grupa w społeczności lokalnej, która wciąż pyta. Chce wiedzieć wszystko. Zna odpowiedź prawie na każde pytanie. I nic nie jest im obce. O cieniu wiedziały prawie wszystko. Gdzie mieszka, gdzie można go spotkać, kiedy cień znika. Ciekawostką dla dzieci było tylko to, że zjawisko cienia wykorzystuje się do odczytania czasu – zegara słonecznego…

Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały legendy o powstaniu teatru cieni – najstarszej formy teatru wywodzącego się z Chin. Legenda opowiada o Cesarzu Wudim z dynastii Han, który nie mógł się pogodzić ze śmiercią swojej ukochanej – Li. W cierpieniu pomógł mu tajemniczy mędrzec, który sprawił, iż na ścianie komnaty pojawił się cień cesarskiej ukochanej…

Potem dzieci zaczęły organizować swój własny spektakl teatralny z przygotowanych lalek z brystolu. Był smok, rycerz, królewna, ogromny zamek, las, wilk, myśliwy, babcia, Czerwony kapturek. Stworzył się specyficzny nastrój, prawie jak w teatrze. Był narrator i wspaniali mali aktorzy. Wszyscy się świetnie bawili  tworząc niezapomniane chwile…

Ciąg dalszy nastąpi…

alt

altaltaltalt

 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com