Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

Wniosek na wycinkę drzew

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Placówki Oświatowe
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Przystanek kultury z książką w Karpaczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
piątek, 30 czerwca 2017 00:45

altBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, kontynuując działania wzmocnienia i rozwijania współpracy transgranicznej pomiędzy Polakami i Czechami, w ramach mikroprojektu „Przystanki kultury z książką”, w sobotę 17 czerwca 2017 roku zorganizowała wycieczkę integracyjną do Karpacza.

- Jechaliśmy wspólnie z dziećmi i opiekunami z Polski i Czech jednym autobusem przyjaźni. Razem 50 osób, w tym 40 dzieci. Do udziału w wycieczce zaproszone zostały dzieci, które brały aktywny udział przy realizacji działania pod nazwą „Festiwal bajek”. W okresie od lutego do marca były to spotkania autorskie z pisarzami w każdej bibliotece na terenie gminy wiejskiej Kłodzko. Natomiast w kwietniu impreza główna – Festiwal bajek z Andersenem w Pałacu w Żelaźnie – podkreśla dyrektor Biblioteki Mariola Huzar.

Podczas podróży do Karpacza, dzieci polskie uczyły się od dzieci czeskich podstawowych zwrotów (dzień dobry, do widzenia, cześć, przepraszam, ile to kosztuje, nazwy przedmiotów…). Dzieci czeskie uczyły się tego samego od rówieśników z Polski. Aktywnie w nauce wspierali ich tłumacz Petr Neuman oraz dyrektor Mariola Huzar. – To było ciekawe i jednocześnie zabawne – zaznacza Laura z Ołdrzychowic Kłodzkich, jedna z uczestniczek wyjazdu.

- Na miejscu zwiedziliśmy Muzeum zabawek, gdzie dorośli powrócili w świat dzieciństwa, a dzieci ujrzały świat zabawek z różnych epok. Kolekcja ukazuje przekrój zabawkarstwa obejmujący około 300 lat, od XVIII – wiecznych figurek szopkowych, poprzez porcelanowe lalki z XIX w., aż po zabawki typowe dla XX wieku. Zbiory pochodzą z rożnych stron świata m.in. z Japonii, Australii, Meksyku, Rosji, Niemiec – relacjonuje Matouš z czeskiego obec Podbřezί.

Kolejnym etapem było zwiedzanie i zabawa w Parku bajek, gdzie na dzieci i dorosłych czekało wiele bajkowych i niebajkowych atrakcji. Pogoda tego dnia nie była przychylna, ale nam to nie przeszkadzało. Ważne, że nie padało.

- Super miejsce dla rodzin z dziećmi. Klimatyczne 13 domków z bajkami typu Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia itd. Trampolina, koparki, strzelnica, karuzela, plac zabaw i letni top pontonowy. Na pewno warto tu wrócić!!! – mówi bibliotekarka Alina.

Organizatorzy zadbali również o obiad, więc niczego nikomu nie brakowało. Żal było wracać, bo dzieci mogły bawić się tu w nieskończoność…

alt

 

 

Przypomnijmy, wycieczka realizowana była w ramach mikroprojektu „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: czwartek, 29 czerwca 2017 22:21
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com