Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Życie każdego człowieka jest baśnią... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 16 maja 2017 07:04

altFestiwal bajek w Pałacu w Żelaźnie, został zrealizowany w ramach mikroprojektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W wydarzeniu udział wzięło 150 dzieci oraz sporo młodzieży i osób dorosłych. Otwarcie imprezy rozpoczęła parada postaci bajkowych po grodach pałacowych, z udziałem dzieci, którym towarzyszyli:

Hans Christian Andersen (w tej roli Artur Szczytowski)

Księżna Orańska (w tej roli właścicielka Pałacu Bogusława Kochmańska)

Pani Zamieć (w tej roli bibliotekarka Agata Maślanka)

Kominiarczykowa (w tej roli bibliotekarka Magdalena Berestecka)

Wspólnie przeczytali baśń Andersena „Świniopas”, której morał odnosi się do prawdziwej hierarchii wartości, gdzie odruch szczerego serca zajmuje najwyższe miejsce. Kto jeszcze nie czytał?, zapraszamy do lektury. Księżna Orańska oddała do dyspozycji dzieci wszystkie pałacowe komnaty, w których działo się wiele… Na powitanie dzieci otrzymały parasolki. Młodzi artyści występujący na scenie dostali nagrody w postaci plecaczków. Na zewnątrz obiektu królowały warsztaty drewnianych mieczy, gdzie 70 dzieci dało upust swoim chęciom do majsterkowania, wizualizacji miecza oraz uwolniły swoje waleczne serca...

Salę lustrzaną opanowały czarownice, które po wiekach prześladowań i pomówień, w naszej bajce były piękne, młode i utalentowane. Czarownice wprowadziły dzieci do baśniowego przeglądu talentów. Na scenie zaprezentowało się ogółem 65 młodziutkich artystów z Polski i Czech. Pomiędzy występami w sali zainstalował się Teatr Najmniejszy Marcina Kozłowskiego z Opolszczyzny. Spektakl „Jak Grześ mądrala bogaczem został” zaangażował dzieci do wspólnej zabawy i wyrażania emocji na temat tego, co widzą, co się dzieje…

Sala strachów, w porównaniu do roku ubiegłego, została złagodzona emocjami (na prośbę dzieci) i została subtelnie połączona z Alicją w krainie czarów, Kapelusznikiem oraz warsztatami artystycznymi. Taka aranżacja została przyjęta przez dzieci z dużą dawką pozytywnych emocji.

W sali kominkowej dostępna była słodka kawiarenka, którą uatrakcyjniła akcja charytatywna Jaskierek, zorganizowana przez kapitułę stypendialną im. Grzegorza Ciechowskiego.

W oranżerii dominowały warsztaty zabawowe o charakterze edukacyjnym: malowanie twarzy, bańkowe inspiracje, magiczne piłeczki sensoryczne oraz masa porcelanowa.

W starej bibliotece rozgościły się również warsztaty zabawowe z „Ciekawskim Georgiem”. Ciekawski George to słynny bohater serii książek autorstwa Margret i Hansa Rey zaliczanych do klasyki amerykańskiej literatury dla dzieci, które od 75 lat bawią i uczą. Od kilku lat jest też znany dzieciom w Polsce nie tylko z książek, ale tez z emitowanego na kanale Mini Mini serialu animowanego.

Dla wszystkich dzieci, w ramach projektu został zapewniony syty poczęstunek oraz baśniowy tort ufundowany przez Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze Machela z Jaszkowej Dolnej.

- Tegoroczna, dziewiąta odsłona imprezy, w nowej aranżacji, przyciągnęła do Pałacu aż cztery narodowości. Prócz Polaków, obecni byli Czesi, Ukraińcy oraz Niemcy. To bardzo cieszy organizatorów, bo naszym zamierzeniem jest, aby Pałać w Żelaźnie stał się miejscem dorocznych spotkań dzieci z wielu krajów europejskich – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

Partnerem organizacyjnym Biblioteki był Zespół Placówek Socjoterapeutycznych z Kłodzka. Ze strony czeskiej naborem uczestników do projektu zajmowało się Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego i Współpracy Czesko-Polskiej w Rychnov nad Kneźnou. Nagłośnienie i jego obsługę zapewnił Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

Zapraszamy za rok!!!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto.: Gmina Kłodzko, Zygmunt Byrski

Poprawiony: wtorek, 16 maja 2017 21:34
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com