Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
EkoPaka – zamykamy obieg surowców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 16 maja 2017 06:45

altBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko w okresie od sierpnia 2015 roku do kwietnia 2017 roku była uczestnikiem programu edukacyjnego „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, którego operatorem była firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Ogółem przeprowadziliśmy 29 spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło 372 dzieci.

Przy realizacji zajęć współpracowaliśmy z pięcioma przedszkolami gminnymi oraz sześcioma publicznymi i niepublicznymi szkołami podstawowymi na terenie gminy wiejskiej Kłodzko. Nasza oferta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w środowisku lokalnym, ze względu na to, że została wprowadzona w okresie wdrażania przez samorządy lokalne w Polsce nowego systemu gospodarowania odpadami. Dzięki temu staliśmy się wiodącą instytucją w zakresie edukowania mieszkańców poprzez najmłodsze pokolenie.

Spotkania oraz scenariusze w dziesięciu bibliotekach, a także niejednokrotnie na życzenie odbiorców (w przedszkolach i szkołach) realizowała Roma Szczerbień (podczas wszystkich bloków tematycznych), co było wartością dodatnią, ze względu na znajomość celów programu i możliwość umiejętnego łączenia bloków tematycznych. Wsparcia udzielali jej bibliotekarze, a także nauczyciele.

Podczas czterech tematycznych bloków zajęć zabraliśmy dzieci w podróż do świata drewna, papieru, tworzyw sztucznych oraz aluminium. Poprzez kreatywne zabawy dzieci zrozumiały, że opakowania i zużyte elementy to nie są tylko zwykłe śmieci, ale materiał z którego można stworzyć coś nowego. Dowiedziały się, że recykling łączy w sobie opłacalność z korzyścią dla środowiska.

Inspiracją do każdych zajęć były świetnie opracowane scenariusze oraz materiały edukacyjne dostosowane do wieku dzieci, a także materiały plastyczne, które pobudzały wyobraźnię i zmuszały uczestników do myślenia i działania.

W okresie działania programu zorganizowaliśmy samodzielnie konkurs literacko-plastyczny na plakat pod hasłem „Zamknięty obieg surowców z wybranym bohaterem baśni Andersena”. Udział wzięło 15 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wystawa pokonkursowa miała miejsce podczas największej imprezy dziecięcej na terenie gminy „Nocy z Andersenem” w obiekcie pałacowym, której organizatorem jest Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko.

- Program edukacyjny EKOPAKA pomógł wprowadzić najmłodszą grupę wiekową i wczesnoszkolną w świat ekologii kształtując wrażliwość i szacunek do przyrody. Ostatnie zajęcia edukacyjne miały miejsce w bibliotece w Wojciechowicach. Ze względu na to, że temat jest i będzie ciągle aktualny dla środowiska lokalnego, kontynuujemy zajęcia do dziś. Stał się też inspiracją dla sołectw, czego przykładem jest organizowany 20 maja 2017 roku Dzień ekologiczny w Szalejowie Górnym (przez radę sołecką), a Biblioteka będzie partnerem, który poprowadzi zajęcia edukacyjne – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

altaltaltaltaltaltalt

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 14 maja 2017 19:21
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com