Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Podróże z książką po ziemi kłodzkiej – Maciej Hawryluk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 04 kwietnia 2017 21:28

altWyjątkową podróż z panem Maćkiem i jego książką „Ciekawość następnego dnia” mieli okazję odbyć uczniowie Szkoły Integracyjnej z Szalejowa Górnego, którzy przybyli na spotkanie do miejscowej książnicy. Gość w zawrotnym tempie opowiedział „kawał swojego życia”, które spędził „z książką na walizkach”. W wielkim skrócie o nim i jego drodze do dalekiego świata:

Maciek Hawrylak, autor i bohater książki „Ciekawość następnego dnia” urodził się w 1959 roku w Polanicy-Zdroju. Dzieciństwo spędził w domu otoczonym lasami i wzgórzami w dzielnicy Sokołówka. Już wtedy można było się zorientować, z czym są związane jego pragnienia, ciągle ganiał po okolicy, szukając pierwszych przygód i bacznie obserwując przyrodę. Z czasem przerodziły się one w pełne wrażeń samotne wyprawy po wielu krajach świata, które godził z pracą zarobkową i wyczynowym uprawianiem sportu.

Stworzył sobie dwa światy składające się z intensywnego życia towarzyskiego i samotnej tułaczki po górach i bezkresnych przestrzeniach, które pokonywał rowerem, spał pod gołym niebem i gotował na ognisku. Jego książka przedstawia człowieka, który potrafił zrealizować wszystkie swoje marzenia, pokazując przy tym, ile hartu ducha i zawziętości potrzeba, aby dojść do celu swoich pragnień. Niejeden czytelnik po zapoznaniu się z treścią tej książki zastanowi się nad swoim życiem i zaczerpnie energię do dalszych działań.

W czasie swoich rowerowych wypraw i samotnych ekspedycji przejechał 56 państw, pokonując 230 tysięcy kilometrów. W 1987 roku zdobył tytuł wicemistrza świata w Douppel-Iron Man Triathlon w Alabamie (USA). Pokonał wówczas 9,2 km wpław, 360 km rowerem i 84 km podwójny bieg maratoński w czasie 24 godzin i 16 minut.

- Pytań do gościa było bez liku… Nie do wiary, że w tamtych latach można tak było… Jedno jest pewne, jego energia otwierała przed nim nowe możliwości, a lokalni tubylcy (z różnych stron świata) otwierali przed nim drzwi i swoje serca… – mówi Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

Projekt „Podróże z książką po ziemi kłodzkiej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Jego realizatorem jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku. Podziękowania dla Klaudii Lutosławskiej-Nowak za to, że o nas pamięta!!!

altaltaltaltaltalt

 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com