Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Przystanek kultury z Małgorzatą Szumską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
czwartek, 16 marca 2017 08:03

altBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko powitała na piątym przystanku kultury w bibliotece w Wojciechowicach Małgorzatę Szumską. Pisarka mieszka niedaleko, bo w Złotym Stoku.

- Z wykształcenia jest aktorką teatru lalek. Pracuje jako przewodniczka w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Wiele swojego prywatnego czasu poświęca na podróżowanie. Posiada uprawnienia instruktorki jogi. Zainteresowana historią swojej rodziny odbyła sentymentalną podróż na Syberię śladami zesłanych tam dziadków, która zaowocowała jej debiutancką książką „Zielona sukienka”. „Twarze tajfunu” powstały po ponad siedmiu miesiącach pracy humanitarnej i wolontariatu na wyspie Bantayan na Filipinach – taka jest wizytówka pisarki, podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się o tym, że Małgorzata Szumska poleciała na skąpane w słońcu wyspy, by pomagać mieszkańcom w odbudowie ich domów, zburzonych przez potężny tajfun. Na miejscu spotkała ludzi, którzy opowiedzieli o swoich niezwykłych, wzruszających przeżyciach, o filipińskich obyczajach, religii, przyjaźniach i miłościach… Z rozmów wyłonił się barwny obraz kraju i jego mieszkańców, pełnych optymizmu, wytrwale szukających szczęścia, ale też doświadczonych przez los – dotkniętych kataklizmem i niedostatkiem. Autorka starała się odkryć prawdziwe Filipiny i znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy można zapomnieć o tajfunie? Czy na rajską wyspę wróci spokój? I o czym marzą Filipińczycy?

Książka, prezentacja multimedialna i żywy przekaz o tym, co działo się na Filipinach, zatrzymały czas w bibliotece pełnej wrażeń i emocji. Czytelnicy zadali mnóstwo pytań. Między innymi, czy pisarkę boli krytyka, w jakich okolicznościach rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, skąd czerpie inspiracje, jakie ma pomysły naa nowe książki. Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania, należy po prostu zaprosić pisarkę na spotkanie autorskie. Kontakt na Facebooku.

Na twarzach wszystkich Wojciechowiczan można było zauważyć wypieki, a także podziw dla mieszkańców Filipin, zwłaszcza dla dzieci. Nikt się nie nudził, nawet najmłodsi słuchali w skupieniu… Prosimy o więcej – podsumowuje bibliotekarka Iza Mucha.

alt

 

 

Spotkanie autorskie realizowane było w ramach mikroprojektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

altaltaltaltaltalt

Poprawiony: czwartek, 16 marca 2017 08:15
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com