Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Przystanek kultury z Krystyną Śmigielską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
wtorek, 07 marca 2017 23:18

altBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko powitała na czwartym przystanku kultury z książką Krystynę Śmigielską, która przyjechała do biblioteki w Jaszkowej Górnej z okolic Wołowa. Pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kiedyś była bibliotekarką. Animatorka kultury, o czym przekonały się dzieci z Przedszkola Gminnego z Jaszkowej Dolnej.

- Nasz gość nie przyjechał sam. Towarzyszyła mu Tekla, przepiękna, wiekowa i porcelanowa lalka, a zarazem niezwykła osóbka, o przygodach której można przeczytać w książkach pt. „Tekla” oraz „Tekla i płaczący braciszek”. Dzięki poczuciu humoru oraz pogodnemu usposobieniu naszego gościa, całe spotkanie przebiegło w bajkowej atmosferze i przy uśmiechniętych buziach dzieci – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

O czym jest książka „Tekla i płaczący braciszek”? – zapytał pisarkę mały Tymon. Opowiada o niezwykłej lalce, która trafia do domu sympatycznej Wiktorii. Lalka od razu zaprzyjaźnia się z dziewczynką, pomagając jej zrozumieć, że pojawienie się w rodzinie małego bobasa nie zabierze jej miłości rodziców.

Autorka nie tylko przedstawiła swoją twórczość literacką, ale również przygotowała dla dzieci zadania wymagające pochwalenia się swoimi talentami. I tak powstał piękny portret Tekli. Były wspólne śpiewy i animacje. Przedszkolaki poznały również „Kwako”, który ożywił całe towarzystwo. Jest to bohater kolejnej książki, pełen humoru kaczor, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Monologi, prowadzone na żywo przez panią Krystynę i jej bohaterów książkowych, pobudziły wyobraźnię dzieci do tego stopnia, że nie mogły się doczekać również zderzenia z literaturą czeską. Jak widać na załączonym obrazku, dzieci i Anna Nowak, dyrektor przedszkola nie stronią od książek.

Cele naszego edukacyjnego spotkania, czyli zapoznanie uczestników z twórczością autorki, przedstawienie bohaterów literackich (Tekli i Kwako), kształtowanie nawyku obcowania z książką u najmłodszych czytelnikach zostały zdecydowanie osiągnięte – podsumowuje bibliotekarka Agata Maślanka.

alt

 

 

Spotkanie autorskie realizowane było w ramach mikroprojektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: piątek, 10 marca 2017 23:58
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com