Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

Wniosek na wycinkę drzew

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Placówki Oświatowe
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Przystanek kultury z Agnieszką Gil PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
środa, 15 lutego 2017 22:03

altBiblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zrealizowała drugi przystanek kultury. Tym razem z wrocławską pisarką, która tworzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych – Agnieszką Gil. Do jej poczytnych tytułów należą m.in.: „Dziki szczaw”, „Herbata z jaśminem”, „Szkice z życia” czy też „Układ nerwowy”.

Jednym z najważniejszych zadań naszej instytucji jest popularyzacja książek i ich twórców, poprzez ideę spotkań autorskich i wieczorów poetyckich. Spotkania te mają już ugruntowaną pozycję na terenie gminy Kłodzko, a pozytywne efekty z organizowania i uczestniczenia w nich są nie do przecenienia – mówi Mariola Huzar, dyrektor biblioteki. Bezpośrednie kontakty z autorami uczą świadomego odbioru literatury, pogłębiają wrażliwość swoich słuchaczy, stanowią inspirację do czytania, upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka, a nawet motywują do podjęcia własnych prób pisarskich.

Podczas spotkania w bibliotece w Szalejowie Górnym, autorka opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej. Jej pierwsze opowiadanie „Przygoda na basenie”, zostało opublikowane w antologii „Wesołe historie”. Było to wydarzenie, które zmotywowało ją do dalszego pisania. Agnieszka Gil prowadzi również warsztaty literackie z dziećmi i młodzieżą, co zaowocowało szybkim nawiązaniem bardzo dobrego kontaktu z uczniami miejscowej Szkoły Integracyjnej.

Angażując uczniów do zabawy w kalambury o ulubionych książkach, wprowadziła przyjazny nastrój. Ochotnicy przy pomocy gestów musieli przedstawić tytuł swojej ulubionej książki, natomiast zadanie publiczności polegało na odgadnięciu, o jakie dzieło chodzi. Ta wesoła zabawa okazała się „strzałem w dziesiątkę”, zintegrowała wszystkich i pozwoliła wprowadzić radosne nastroje.

Ciąg dalszy był jeszcze bardziej absorbujący. Pisarka, nawiązując do jej życiowego doświadczenia przy wymyślaniu fabuły pisanych książek, zaprosiła uczestników do oryginalnej i pomysłowej zabawy – wspólnego stworzenia bajki. Zainicjowała opowiadanie historii, do której każda osoba mogła dodać swój fragment. Wszyscy szybko puścili wodze fantazji, natomiast zawiłe losy bohaterów zaczęły powoli dorównywać popularnym telenowelom, komiksom, horrorom. Dzieci przy okazji świetnej zabawy zapoznały się z mechanizmem powstawania książek i przekonały się, że zapanowanie nad fabułą nie jest proste.

Uczestnicy odnosząc się do słów pisarki, zadawali jej mnóstwo pytań o jej życie, rodzinę, posiadane zwierzęta, pomysły na nowe książki. Ten przystanek kultury z książką zaowocował „zamówieniem” na kolejne tego typu działania – reasumuje bibliotekarka Monika Fedak.

alt

 

 

Spotkanie autorskie realizowane było w ramach mikroprojektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: środa, 15 lutego 2017 22:18
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com