Rada Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Tondytko
piątek, 23 września 2011 09:16

rada przedsiebiorczosci

22 września odbyło się w Urzędzie Gminy Kłodzko 3 spotkanie Rady Przedsiębiorczości. Jest to nieformalne zgromadzenie skupiające najważniejszych pracodawców i przedsiębiorców z terenu Gminy Kłodzko. Dzięki partnerskiej współpracy przedstawicieli samorządu i lokalnego biznesu oraz wzajemnej wymianie informacji, rada ma wspierać istniejące firmy oraz stymulować rozwój gospodarczy Gminy Kłodzko.

We wrześniowym spotkaniu z przedsiębiorcami uczestniczyli: Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, Starosta Powiatu Kłodzkiego Maciej Awiżeń, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Wałbrzychu Bożena Czech, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy ds. Rynku Pracy Edward Węglarz, Przewodnicząca Komisji Gospodarki Komunalnej i Ładu Przestrzennego Daniela Tur.

Spotkanie poświęcone było subwencjonowanym miejscom pracy, kształceniu zawodowemu na terenie Powiatu Kłodzkiego oraz refinansowaniu kosztów nauki pracowników młodocianych. Przedsiębiorcy zwracali uwagę na skomplikowane procedury i utrudnienia związane z pozyskiwaniem środków na kształcenie zawodowe młodych pracowników oraz na zmniejszenie puli środków o które mogą ubiegać się z Urzędu Pracy.  Starosta Kłodzki oraz Zastępca Dyrektora PUP zapowiedzieli, że nadal ubiegają się o środki na staże oraz na roboty publiczne z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Wójt Gminy Kłodzko poinformował przedsiębiorców, że została zakończona procedura wyceny gruntów terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdujących się w Gminie Kłodzko. Cena wywoławcza nieruchomości położonych w Jaszkowej Dolnej to ponad 5,5 mln. zł za dwie działki.

Ponadto zadeklarował chęć rozmów z przedsiębiorcami, które mają dotyczyć kwestii podatkowych oraz zaprosił przedstawicieli Powiatu Kłodzkiego i przedsiębiorców do udziału w projekcie, realizowany wspólnie przez Gminę, Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz Gminę Bogatynia. W jego ramach pozyskane mogą być środki na organizację staży na terenach wiejskich.

rada przedsiebiorczosci 2rada przedsiebiorczosci 3

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2011 12:21