Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
Fotowoltaika - Grant

fotow

UWAGA!

WNIOSKI O ZWROT

CZĘŚCI PODATKU AKCYZOWEGO

ZAWARTEGO W CENIE

OLEJU NAPĘDOWEGO

WYKORZYSTYWANEGO

DO PRODUKCJI ROLNEJ

ZA OKRES

OD 1 SIERPNIA 2017 R.

DO 31 STYCZNIA 2018 R.

PRZYJMOWANE BĘDĄ W TERMINIE

OD 1 LUTEGO 2018 R.

DO 28 LUTEGO 2018 R.

---------------------------------------------------------

Terminy składania wniosków

na nowy okres zasiłkowy 2017/2018:

- FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

od 1 sierpnia

- 500+ od 1 sierpnia

- ZASIŁKI RODZINNE od 1 września

 

 

Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Ze szkolnego podwórka
Sołectwa
Szukaj
-
Ankieta
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30 - 15.30

  

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
poniedziałek, 26 października 2015 12:56

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_261015_10.jpg

Gmina Kłodzko przygotowuje PGN, ponieważ jego posiadanie będzie jednym z warunków uzyskania dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w latach 2014 – 2020 na działania związane z gospodarką niskoemisyjną. EFRR obejmuje wojewódzkie programy operacyjne i programy finansowane przez fundusze ochrony środowiska.

Realizacja projektu umożliwi aktualną ocenę stanu powietrza w Gminie Kłodzko i obejmie stworzenie bazy danych z inwentaryzacji emisji (CO2), niezbędne szkolenia dla pracowników oraz promocję programu. Dodatkowo analizie zostanie poddana gospodarka energetyczna. Dokument nakreśli działania w zakresie ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii z odnawialnych źródeł.

Wykonawcą planu jest firma NOWA ENERGIA. Doradcy Energetyczni Bogacki, Osicki, Zieliński Sp. j., ul. Armii Krajowej 67, 40-671 Katowice; www.nowa-energia.pl.

Koncepcja tworzenia i realizacji PNG wynika z polityki klimatycznej Unii Europejskiej i międzynarodowych zobowiązań Polski do redukcji emisji gazów cieplarnianych określonych przez ratyfikowany Protokół z Kioto ustalony na forum Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu. Gospodarka niskoemisyjna (ang. low emission economy) charakteryzuje się przede wszystkim oddzieleniem wzrostu emisji gazów cieplarnianych od wzrostu gospodarczego, głównie poprzez ograniczenie wykorzystania paliw kopalnych. Opiera się przede wszystkim na efektywności energetycznej, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i zastosowaniu technologii ograniczających emisję. Efektem końcowym PGN będzie zestaw działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą wszystkich uczestników realizacji Programu w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną.

Więcej informacji na stronie:   www.e-pgn.pl/gmina-klodzko/o-planie

Zachęcamy do wypełnienia ankiet w szczególności podmioty, które zamierzają ubiegać się o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych! Przeprowadzone badania pozwolą nam zdobyć niezbędne dane dotyczące zużycia energii w wybranych typach budynków (mieszkalnych jednorodzinnych, mieszkalnych wielorodzinnych, użyteczności publicznej, usług, handlu i produkcji oraz sakralnych) zlokalizowanych na terenie Gminy Kłodzko, będących Państwa własnością lub w Państwa zarządzaniu. 

Szczególnie istotne są informacje dotyczące powierzchni użytkowej obiektów, stopnia termomodernizacji, rodzaju ogrzewania, zużywanych nośników energii oraz oczywiście planów związanych z rozbudową i modernizacją obiektów, a także źródeł ciepła.

Ankiety dostępne są na stronie www.e-pgn.pl/gmina-klodzko/ankietyzacja1

Poprawiony: piątek, 06 listopada 2015 09:15
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com